Android Wear Yüklü Cihazda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android Wear  yüklü Akıllı saatlerde ekran görüntüsü kolayca alınabiliyor, ihtiyacınız olan tek şey Android Wear uygulamasının bulunması. Android Wear Yüklü Cihazda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır konusunu yazımızda anlatıyoruz.

Android Wear Yüklü Cihazda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Öncelikle ekran görüntüsünü paylaşmak istediğiniz saat yüzü ya da menüyü akıllı saatinizde açın. Ardından akıllı telefonunuzu elinize alın ve cihazda kurulu olan Android Wear uygulamasını çalıştırın.

Uygulamanın içerisinde sağ üst bölümde konumlandırılmış üç noktalı simgeye dokunun. Burada karşınıza beş seçenekten oluşan bir menü açılacaktır. Bu menüden “Take wearable screenshot” seçeneğine dokunun. Seçeneğe dokunduğunuzda akıllı saatinizden ekran görüntüsü alınmasına onay vermeniz gerekecek.

Android Wear Yüklü Cihazda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır1

AYRICA:  Tek Elle Oynayabileceğiniz Mobil Oyunlar

Akıllı telefonlardaki durumdan farklı olarak Android Wear’da alınan ekran görüntüleri telefon ya da saatten hemen görüntülenemiyor. Ekran görüntüsü aldığınızda “Wearable screenshot finished. Touch to send.” uyarısıyla karşılaşıyorsunuz. Ekran görüntüsünü Hangouts gibi mesajlaşma uygulamaları ya da Gmail, Google Drive, Dropbox gibi uygulamalarla paylaşabiliyorsunuz.

Android Wear Yüklü Cihazda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır2

Alınan ekran görüntüsü basitçe “screen.png” adlandırmasına sahip, akıllı telefonlardaki gibi tarih / saat bilgileri bulunmamakta. Eğer görseli bulut depolama hesabına aktaracaksanız ekran görüntüsünü yükledikten sonra adını ya da bulunduğu dizini değiştirin, bu sayede daha sonra tekrar ekran görüntüsü kaydedip yüklemek istediğinizde önceki dosyanın üzerine veri yazılması tehlikesinin önüne geçmiş olacaksınız.

Son olarak Huawei Watch ya da Moto 360 (2015) gibi dairesel ekranlı bir akıllı saatiniz varsa ekran görüntüsünün kenarlarına siyah çerçeve eklendiğini ve görselin kare formuna dönüştürüldüğünü sözlerimize ekleyelim.

Android Wear Yüklü Cihazda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir