Youradexchange Virüsü Bilgisayardan Nasıl Temizlenir ?

Youradexchange Virüsü Bilgisayardan Nasıl Temizlenir

Youradexchange Virüsü nedir ?

 Modeminize bağlı olan cihazınızdan bir tarayıcıya girdiğinizde sizi otomatik olarak Youradexchange com adresine yönlendiren bu virüs, ağınıza bağlı tüm cihazlara bulaşmaktadır. Özellikle evde kullanılan kablosuz modeme bulaştığında, bu modeme bağlı telefonlara da bu virüs bulaşabilmekte.

Youradexchange Virüsü Bilgisayardan Nasıl Temizlenir ?

Modeminizi sıfırlamadan önce bilgisayarınızda bulunan zararlı yazılımları temizlemeniz gerekmekte.

AdwCleaner uygulaması bu işlem için işinizi görecektir. Buraya tıklayarak programı indiriniz.

AdwCleaner nasıl kullanılır? başlkılı yazımızada göz atabilirsiniz.

İndirip kurduktan sonra programı çalıştırın ve bilgisayarınızı taramasını bekleyin. Tarama bittikten sonra eğer zararlı yazılımlar var ise programın bunları silmesini sağlayın. Sildikten sonra bilgisayarını kapatıp açın.

Bu virüsü silebilmek için bir en kesin çözüm modeminizi sıfırlamaktadır. Bu virüs modeme bulaştığı için ilk önce modemi temizlemelisiniz.

Modeminizin arayüzüne giriniz. (192.168.1.1 veya 192.168.2.1 ) . Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı şifrenizi giriniz . Ve modeminizde yer alan ufak reset tuşuna 12 sn falan basılı tutmaya çalışın. Ardından modeminiz sıfırlanacaktır. adbirdie diye de geçmekte bu virüsün ismi.

Yukarıda ki adımlar bu virüsü çözmenizde fayda sağlamadı ise okumaya devam edin. Aşağıda ki 3 adımı yapmadan önce modeminize bağlı olan tüm cihazların bağlantısını kesiniz. Sadece bilgisayarınız modeme bağlı olsun.

 1) Bu virüs tarayıcınız üzerinden Google hesabınıza da bulaşabiliyor. Bu yüzden format atsanız bile siz oturum açtığınız an bu virüs tekrar gelmekte. https://myaccount.google.com/ adresine gidiniz. Bağlı uygulamalar ve hizmetler menüsünün içinde ki izinler sekmesinde yer alan her şeyin iznini kaldırın.

2) Modeminize giriş yapın ve DNS yönetimi sekmesine giriniz. Burada yer alan DNS cacheyi temizleyin ve modeminizi yeniden başlatın.

3) Bilgisayarınızın ağ ayarlar kısmında ki DNS bölümüne girin ve burada ki DNS i 4.2.2.4 ve 4.2.2.5 yapın.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir