Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme

Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Özellikle kurumsal yaşamda belirli bilgisayarların dışında kalanların ağa dahil olmasını engellemenin en iyi yolu MAC filtrelemedir. Ofisinizde kullandığınız mevcut bilgisayar zaten bu ağa dahildir ancak kişisel cihazlarınızın da şirket internetine bağlı olmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme nasıl yapılır?

Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme

Eğer bir Android cihaza sahipseniz bu sorunuzun cevabı oldukça basit. Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme için küçük bir uygulamaya ihtiyaç duyuyoruz.

Bu pratik ve başarılı uygulamayı buraya tıklayarak akıllı telefonunuza indirmeniz mümkün. Uygulamayı geliştiren kişi, aynı bahsettiğimiz ihtiyaç için bu uygulamayı geliştirmiş ve sonuca ulaşmış. Tabii Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme  gereken başka durumlar için de bu faydalı uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme1-Tamam

Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme işlemi oldukça kolay. Akıllı telefonunuzun MAC adresine sahip iki ağ adaptörü de burada gösteriliyor. Fakat burada sadece 3G / 4G ve buna ek olarak kablosuz ağ adaptörlerinizin MAC adresleri karşınıza getiriliyor. Dilerseniz elle MAC adresi değişebilirsiniz. Kayıt simgesinin sağ tarafındaki simge ile otomatik MAC adresi değişimi de sağlayabilmeniz mümkün.

Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme2-Tamam

Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme uygulamasına eklenen sekme ile geçmişinize bakabiliyorsunuz. Yani hangi ağda hangi MAC adresini kullanmış olduğunuzu görebilmeniz mümkün. Böylece eskiden kullanmış olduğunuz ve MAC değiştiğiniz bir ağın kapsamına girdiğinizde yeniden eski MAC adresini kolayca tanımlama şansınız oluyor.

 Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme3-Tamam

Uygulamada Profiles kısmında ise ağa göre özel MAC adresleri tanımlayabilirsiniz. Böylece MAC adresleri için ayrı bir yerde not tutmanıza gerek kalmıyor ve Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor. Android’de MAC adresi değiştirme uygulaması bu noktada oldukça başarılı. MAC adresi değiştirme dışında ihtiyaç duyulabilecek yan özellikleri de detaylı bir şekilde sunuyor.

Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme4-Tamam

Change My Mac uygulamasında gördüğünüz gibi tek tuşla MAC adresinizi değiştirebiliyorsunuz. Eğer herhangi bir nedenden ötürü -Torrent kullanmak, fazla bant genişliği tüketimi vs gibi- ağdaki indirme hızınız kısıtlandıysa bu yeni yöntemi deneyebilirsiniz.

MAC adresi değiştirmenin temel amacı, kullanımın kısıtlı tutulduğu ağlarda biraz daha özgürce davranabilmek. Bildiğiniz gibi MAC adresleri özellikle iletişim odaklı geliştirilen cihazlarda donanımsal bir kimlik olarak düşünülebilir ve değiştirilebilmeleri normal şartlarda zor. Android’i bu açıdan sunduğu esneklik için bir kere daha seviyoruz desek yalan olmaz.

Android Telefonlarda MAC Adresi Değiştirme başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir