Android Hızlandırma için En İyi 5 Uygulama

Zamanla yavaşlayan cihazınızı tekrar ilk günkü hızına getirebilmeniz için Android Hızlandırma için En İyi 5 Uygulama listesi hazırladık.

Çoğu Android kullanıcısının ortak sorunu telefon veya tabletlerinin alındıktan birkaç ay sonra yavaşlamaya başlamasıdır. Android tabanlı bir cihaz aldığımızda, ilk günlerde hep daha hızlı olur ve zaman ilerledikçe kimi zaman tıkanmalar olur. Gerçi bu kural hemen hemen her elektronik cihaz için geçerli diyebiliriz. Bu yavaşlamanın sebebi cihazdan cihaza farklılık gösterebilir tabi, fakat biz Android Hızlandırma için En İyi 5 Uygulama ‘yı sizler için derledik.

İster amiral gemisi, ister orta düzey Android cihazlarımız olsun; belli bir süre geçtikten sonra telefonlarda yavaşlama, gereksiz veri depolama ve bunlara bağlı olarak telefonun pil süresinde kısalmalar yaşanıyor. Bunları aşmak şimdi paylaşacağımız uygulamalarla mümkün!

Clean Master

clean-10

Android cihazlarda performans arttırma denilince ilk akla gelen uygulamalardan olan Clean Master ile cihazınızın RAM’ini, eski uygulama verilerini temizleyebilir; istemediğiniz uygulamaları, telefonda kullandıkları dosyalarla birlikte silebilirsiniz.

Kingsoft Mobile tarafından çok uzun zamandır geliştirilen Clean Master, çok yol katetti diyebiliriz. Bugün kolay kullanılan bir arayüz ve hafif yapısı ile dikkat çeken uygulama, deneyenlerin %94 kadarı tarafından tavsiye ediliyor.

Clean Master (Boost & AppLock) İNDİR

App Cache Cleaner

unnamed

 

Adından anlaşıldığı gibi bir önbellek temizleme uygulaması olan App Cache Cleaner, gerçekten görevini çok başarılı yapan uygulamalardan biri. Android telefonların performansını arttırmabilmek için denenmesi gereken uygulamalar arasında başta geliyor.

App Cache Cleaner – 1Tap Clean İNDİR

Greenify

greenify-apk-0

Android cihazlarda arka planda gereksiz bellek tüketen uygulamaları kapatan Greenify, bunun dışında çok sayıda performans artıran özelliği aylardır Root olmayan cihazlar için de sunuyor. Deneyenlerin %90 kadarı tarafından önerilen uygulama, kullanımı kolay arayüzüyle de beğeniliyor.

Greenify İNDİR

HTC Boost +

htc-boost-app-1

HTC‘nin Android telefonlar için hazırladığı optimizasyon uygulaması olan Boost+, gereksiz verileri silmenize ve belleği boşaltmanıza olanak tanıyarak telefonunuzun rahatlamasına ve depolama kapasitesinden tasarruf etmenize olanak tanıyor.

Ayrıca HTC Boost+‘ın kullanıcılara sunduğu Uygulama Kilitleme Özelliği sayesinde, telefonunuzda bulunan özel verilerinize başkaları tarafından erişilmesini engelleyebilirsiniz.

Boost+ Hız, Temizlik, Güvenlik İNDİR

Profesyonel Telefon Soğutucu

Akıllı telefonlar ısındığında daha fazla enerji tüketmeye başlarken, sıcaklıktan cihazınızın etkilenmemesi için işlemci performansı otomatik olarak düşürülür.

16-04/28/basliksiz-5-1461872113.jpg

Özellikle orta ve giriş seviyesi cihazlar zaten performans yönünden kullanıcılara yetersiz gelebiliyorken, işlemci performansının düşmesiyle daha da çekilmez bir hale geliyor.

Profesyonel telefon soğutucu uygulaması, telefonunuz aşırı sıcaklığa ulaştığında sistem kaynaklarını tüketen uygulamaları tespit ederek işlemcinin soğuması için bu uygulamaları sonlandırıyor.

Profesyonel telefon soğutucu İNDİR

 

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.