Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Kendinize akıllı saat almaya karar verdiniz ama akıllı saatler hakkında pek bir bilginiz yoksa Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir konulu rehber yazımız size yardımcı olacaktır.

Sahip olduğumuz tüm cihazlar akıllanırken, saatlerin de bunlardan etkilenmemesini beklemek pek de mantıklı bir bakış açısı değil.

Aslına bakarsanız, akıllı saatler, akıllı telefonları izleyerek ek fonksiyon kazanan ilk aksesuarlar oldular. Artık iş öyle bir noktaya geldi ki mekanik saatlerin yerini almayı başardılar.

Peki, aAkıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ? Gelin hep beraber araştıralım.

1. Cihaz uyumluluğu

Bariz gibi görünüyor olsa da akıllı saatler tek başlarına işleyen cihazlar değiller. Yani saat almadan önce telefonunuzu tanımanız, özelliklerini bilmeniz şart.

akilli-saat-alirken-nelere-dikkat-edilmelidir1

Piyasada bulunan akıllı saatlerin belki de en önemli işlevi, akıllı telefonlarınızla uyum içinde çalışabilmeleridir. Bu uyum sağlanamadığı takdirde elinizdeki üründen pek memnun kalmayabilirsiniz.

Üçüncü parti geliştiriciler tarafından üretilen bazı akıllı saatlerin hem iOS hem de Android için uygun olduğu unutmamak gerekiyor.

2. Ara yüz seçimi önemli

Akıllı saatin özellikleri kadar ara yüzü de çok önemlidir. Evet, cihazın başına akıllı kelimesini eklediğinizde otomatik olarak dokunmatik ekran izlenimi veriliyor ama işin sadece burada bitmediğini de bilmek gerekiyor.

Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Saatlerin görünüşleri ve size sundukları ara yüz, kullanıcı deneyimi direkt olarak etkileyecektir. Klasik saat görünümü veya akıllı telefonlara çok daha yakın bir görünüm yine sizin kişisel zevklerinizle belirlenecek özellikler olarak göze çarpıyor.

3. Uygulama desteği

Geldik yine çok önemli bir başka konuya. Artık akıllı cihazlarımızın erişilebilirliği destek sağlanan uygulama sayısına göre belirleniyor.

Eğer akıllı saat almaya karar verdiyseniz uygulama marketlerine ve elinizdeki cihazın uygulamalar ile ne kadar uyumlu olabildiğine çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Klasik saat yerine akıllı saat tercih etmenizin bir sebebi var ve uygulama desteği bu sebepler arasında belki de en önemlisi.

iOS Akıllı Saat Modelleri ve Sundukları Özellikler

4. Akıllı bileklik özellikleri

Piyasada akıllı saatler dışında, akıllı bileklikler de hayli popüler olduğu için, saat üreticileri ellerinden geldiğince bu özellikleri kapsayan ürünler yapmak için uğraşıyorlar.

Akıllı saatinizi aynı zamanda spor yaparken de kullanmak için akıllı bileklik özellikleri olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Sadece spor değil, düzenli bir otonom sağlık kontrolü için de akıllı saatinizi kullanabiliyorsunuz.

Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidiryazımızı burada sona erdi.

Akıllı Saatler İle Neler Yapılabilir?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.