2016’nın En Popüler 25 GIF’i

Yıl biterken en büyük GIF yani hareketli resim kütüphanelerinden birisi olan Giphy 2016’nın En Popüler 25 GIF’i ni açıkladı.

GIFler son zamanlarda emojilerla birlikte duyguları ifade etmek üzere yoğun şekilde kullanılır oldu. Fotoğraflar, videolar, emojiler derken son zamanlarda duygularımızı anlattığımız GIFlerin kullanımı da oldukça fazlalaştı.

Bir fotoğrafın bin kelimeye denk geldiği söylenir. İnternet çağında GIF uzantılı olan resimler de bunun tam bir uygulaması. Sadece tek bir kareye bağlı kalmadan, birkaç karenin yan yana gelerek oluşturduğu bu küçük boyutlu görüntüler, bizlere kısa sürede uzun metrajlı filmler anlatmayı başarıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda aktif olarak kullanılmaya başlanan GIF’ler, bir ana dair insanların ne hissettiklerini bizlere daha net olarak anlatabiliyorlar. 2016’nın en popüler GIF’leri de bize bu yıl içerisinde yaşadığımız o önemli anları tekrar hatırlatıyorlar.

2016’nın En Popüler 25 GIF’i

Listeye baktığımızda en popüler giflerin ilki olarak son kez gerçekleştirdiği konuşmasının finalinde mikrofonu yere bırakan Barack Obama’yı görüyoruz. Onu, ağlayan Michael Jordan ve animasyon filmi Zootopia’daki tembel hayvan çalışmaları takip ediyor. 2016′nın en popüler gifleri listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1- Obama’nın mikrofonu düşürmesi

2016'nın En Popüler 25 GIF'i

Başkan Obama’nın muhabirlere verdiği son yemekte yaptığı konuşmanın en vurucu kısmı, başkanın mikrofonu düşürüp, “Obama kaçar” demesiydi. O anı karikatürize eden bu GIF, Giphy’e göre 2016’nın açık ara en iyisi!

2- Ağlayan Michael Jordan

 

Bu yıl bir spor müsabakasından sonra en çok kullanılan GIF bu oldu.

3- Zootopia’nın tembel hayvanı

Şaşırdık mı?

4- Keyifsiz yaşlı kadın

Giphy’nin tanıtım videosundan çıkan bu GIF, özellikle Twitter’da çok kullanıldı.

5- Sinirli Chris Christie

Vali Chris Christie, Cumhuriyetçilerin başkanlık yarışını göğüsleyememişti. Başkan yardımcı ya da parti genel başkanı olmayı beklerken, bunlara da aday gösterilmemişti. Ama olsundu, en iyi GIF’ler arasına girebildi.

6- Broad City

Dizinin bu sahnesi çok paylaşıldı.

7- Lady Gaga ve DiCaprio’nun Golden Globes’daki o anı

Bunu görmeyen kalmamıştır zaten!

8- Sana da merhaba

Dünya’da ne kadar iyi ayılar var; gördükleri herkese selam veriyorlar.

9- OJ Simpson

“Sana taa ruhumdan yalvarıyorum.”

10- Oturaklı kedi

“Hadi bunu da yap bakalım” diyen kedi.

11- Hillary Clinton

Kate McKinnon’s Saturday Night Live’ın en beğenilen skeçlerinden biri listeye girmese olmazdı.

12- Minyonlar

2016’nın En Popüler 25 GIF’i devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir