2017’de Çıkacak 30 Harika Oyun

Oyun sezonu yavaştan sona ererken 2017’de Çıkacak 30 Harika Oyun ve oyunların çıkış tarihleri listesi ile karşınızdayız.

2016 senesini, ses getiren, dikkat çeken başarılı yapımlarla arkamızda bırakmamıza birkaç gün kalmışken, 2017’de çıkacak olan oyunlara göz atıyoruz. 2016 Yılında çıkması beklenen fakat 2017’ye ertelenen birçok oyun oldu.

2017’de Çıkacak 30 Harika Oyun listemize başlamadan önce 2016’nın En İyi Oyunları yazımızada bakabilirsiniz.

2017’de Çıkacak 30 Harika Oyun

E3 2016, Gamescom ve PlayStation Experiance derken, özellikle 2017 yılı için şimdiden boğazımıza kadar oyunla dolduk. bu yeni oyunlar arasında yok yok! Horizon: Zero Dawn, Red Dead Redemption 2, God of War ve For Honor derken liste uzayıp gidiyor. İşte 2017’de Çıkacak 30 Harika Oyun!

God of War (2017 sonu)

God of War

Geliştirici: Sony Santa Monica
Yayıncı: Sony
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PS4
Tür: Aksiyon – Macera

PlayStation 2 ve PlayStation 3 dönemlerine damgasını vuran Kratos, bir kez daha bizlerle olacak. İlk üçleme ile Yunan mitolojisinin kapısını kapatan Santa Monica, bu kez bizleri Kuzey’e Nors mitolojisine götürüyor. God of War tamamen yenilenmiş mekanikleri ile ilk kez E3 2016‘da görücüye çıktı ve herkesi kendine hayran bırakmayı başardı. Bakalım piyasaya çıktığında da aynı etkiyi verebilecek mi?

Mass Effect: Andromeda (Mart 2017)

Mass Effect: Andromeda

Geliştirici: BioWare
Yayıncı: EA
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: PC, PS4, Xbox One
Tür: Aksiyon – RPG

İlk kez 2007 yılında tanıştığımız Mass Effect, ilk üçleme ile bize doyumsuz anlar yaşatmayı başarmıştı. Kumandan Shepard, Garrus, Liara ve daha nice harika karakter halen aklımıza kazılı olarak duruyor.

Ama artık ileri gitme zamanı. Mass Effect: Andromeda ile birlikte hikaye bambaşka bir sisteme, Andromeda‘ya taşınıyor. İnsanlık yeni bir evin peşinde, yeni maceralara koşuyor.

Shenmue 3

Shenmue 3

Geliştirici: YS Net
Yayıncı: Shibuya Productions
Çıkış tarihi: Aralık 2017
Platform: PC, PS4
Tür: Aksiyon – Macera

Geçtiğimiz yıl E3‘te duyurusu yapıldığında hepimiz aklımızı kaçırdık. Shenmue 3 gerçek oluyordu ve serinin yapımcısı oyunu Kickstarter‘a koymuştu.

İnsanlar öylesine heyecanlılardı ki Shenmue 3, sadece 24 saatte 2 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Eh bize artık bu güzel devam oyununu beklemek düşer. Ryo Hazuki ve onun hikayesi nasıl yol alacak merakla bekliyoruz.

Scalebound

Scalebound

Geliştirici: Platinum Games
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: TBA 2017
Platform: Xbox One
Tür: Aksiyon – RPG

Scalebond aslında 2016 için bekleniyordu ama Microsoft, Xbox One için hazırladığı bu oyunu 2017 yılına erteledi.

Platinum Games, uzun yıllardır sağlam oyunlarla karşımıza çıkıyor. MGS: Rising, MadWorld ve Bayonetta gibi sağlam oyunlara imza atan firma, harika görünen ve arcade tadında oynanışıyla dikkat çeken Scalebond‘u hazırlıyor. Bakalım çıktığında da bizleri etkilemeyi başarabilecek mi?

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Geliştirici: Nintendo
Yayıncı: Microsoft
Çıkış tarihi: İlkbahar 2017
Platform: Nintendo Switch, Nintendo Wii U
Tür: RPG

The Game Awards‘ın en güzel sürprizlerinden biri The Legend of Zelda: Breath of the Wild oldu. Oynanış videoları inanılmaz güzel görünen yeni Zelda oyunu, Nintento’nun Wii U ve Switch konsolları için geliştiriliyor.

Pastel tonlarda grafikleri ve yapay zekası ile umut veren The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ilkbaharda bizlerle olacak. Her zaman büyük bir beklenti oluşturan Legend of Zelda’nın yine yılın en beklenen oyunlarından olduğuna şüphe yok.

2017’de Çıkacak 30 Harika Oyun listemizin devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Oyuncu Klavyesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir