Yandex Nasıl Kaldırılır ?

Yandex Nasıl Kaldırılır ? Yandex İnternet Explorerdan Nasıl Kaldırılır? Yandex Google Chromedan Nasıl Kaldırılır? Yandex Firefoxdan Nasıl Kaldırılır?

Yandex arama motoru bilgisayarınıza bir uygulama yada program aracılığı ile otomatik olarak kurulmuş olabilir. Genellikle programları indirirken ve kurmaya hazırlanırken seçeneklerde ‘Yandex arama motoru olarak kullanılsın mı‘ diye bir ibare çıkar ve dikkat etmeyen pek çok kişi Yandex’in ister istemez bilgisayara girmelerine neden olurlar. Yandex arama motorundan kesin bir şekilde kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Yandex Nasıl Kaldırılır ?

Yandexi bilgisayarınızdan kaldırmanız için öncelikle hangi web tarayınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü bildiğiniz gibi bir çok web tarayıcısı var ve detaylarda hepsi birbirinden farklı.

Yandex İnternet Explorerdan Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle yandex in internet explorer toolbarını kaldırmalısınız. Bunun içinde;

Başlat / Denetim Masası / Program Kaldır / İnternet Explorer için Yandex Bar (Yandex Bar for İnternet Explorer) uygulamasını kaldırın.

Bunu yapmanıza rağmen yandex web tarayıcınızın ayarlarından tamamen kalkmayacaktır. Bunun için web tarayıcınızda internet seçenekleri bölümünden arama motorları bölümünden yandexi silmeniz gerekiyor.

Yandex Google Chromedan Nasıl Kaldırılır?

Yandex, eğer anasayfa ayarınızı değiştirdiyse elinizle tekrar ayarınızı girmeniz gerekiyor. Arama motorunuzun ayarını değiştirdiyse yine elinizle girmeniz gerekiyor ve bu arama motorlarından yandexi kaldırabilirsiniz.

Yandex Firefox dan Nasıl Kaldırılır?

Eğer anasayfa ayarınız değiştiyse tekrardan elinizle kendi anasayfanızı girmeniz gerekmektedir. Arama motoru ayarınızı değiştirmek için ise;

 

Artık Yandex’ in tüm uygulamalarından kurtulmuş olmanız gerekir.

Tüm bunları yaptınız ve yandex hala karşınıza çıkıyorsa lüttfen yorum yazınız ve sorununuzu halletmeye çalışalım.

Yandex’de Kayıtlı Şifreleri (Parolayı) Silme

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.