Yakalanan Pokemonun Özelliklerini Görmek

Bir Pokemon yakaladığınızda onun özelliklerini görmek Pokemon Go’da en merak edilen etmenlerden. Yakalanan Pokemonun Özelliklerini Görmek için aşağıdaki 3 adımı uygulamanız yeterli.

Yakalanan Pokemonun Özelliklerini Görmek

Birinci Adım: Pokemonu Yakalayın

Yakalanan Pokemonun Özelliklerini Görmek1

Gezerken gördüğünüz pokemonları yakalamanız, size hem artı bir deneyim puanı hem de bir pokemon kazandıracaktır. Poke toplarınızdan feragat edip bu pokemonu yakalamanız sonrasında karşınıza HP ve CP puanları gelir. HP puanı, dayanıklılığı; CP puanı ise dövüş gücünü göstermektedir. İlk etapta bunların pek fazla olmasını bekleyemezsiniz.

 

İkinci Adım: Pokedex’e Yönelin

Yakalanan Pokemonun Özelliklerini Görmek2

Bir pokemonun tüm özelliklerini görebilmek için ise, menü tuşundan Pokedex’e gidin. Pokedex, yakaladığınız pokemonlar hakkında bütün bilgileri bulabileceğiniz kısım olarak bilinir. Tıpkı çizgi filmdeki gibi, bu pokemonun türünü, özelliklerini ve yeteneklerini oldukça kolay bir biçimde Pokedex üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Üçüncü Adım: Arkadaş Çevresinden

Yine arkadaşlarınızın Pokemonuna dair bilgileri, o pokemona tıklayarak elde etmeniz mümkün. Arkadaş çevresi edinme ve daha pek çok konuda işe yarayan Pokemon Go, bugün sadece yerel şehirlerde binlerce kullanıcısı ile dudak uçuklatıyor. Pek çok Gym ele geçirildi bile. Liderleri belirlenen bu Gymlerle iletişim kurabilir ve arkadaş olabilirsiniz.

Tek Atışta Pokemon Yakalama

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.