Windows 10 SrtTrail.txt Hatası Çözümü

Windows 10 SrtTrail.txt Hatası Çözümü

SrtTrail.txt Hatası Windows 8 ve Windows 10 da baş gösteriyor. Bu sorun bilgisayarın açılmamasına sebep oluyor. Bu sorunun çözümü ise oldukça basit ve kolaydır. Bu sorun bilgisayarınızın format attıktan sonra sıklıkla baş göstererek bilgisayarınızı açmanızı engeller.

SrtTrail.txt Hatası Çözümü vb. hataların çıkmasının sebebi Windows kurulurken driverların (sürücü) güncellenmesi sırasında ortaya çıkmaktadır. Format atarken bile driverların güncellenmesi bilgisayarınızın açılmamasına sebep oluyor. Yada PC’nizdeki driverları Driver Pack Solution veya Driver booster gibi online driver güncelleme programları ile güncelleme yaptığınızda da bu sorun ortaya çıkabilir. Bu sorun driverlarınızın donanımlarınız ile uyuşmadığı zaman ortaya çıkar. Yada vb. benzeri hatalar gibi. SrtTrail.txt Hatası Çözümü ise oldukça basittir. Bilgisayarım açılmıyor, bilgisayarım kapanmıyor, bilgisayarım yeniden başlatmıyor gibi sorunları bu paylaştığımız çözüm ile hatalarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Windows 10 Gelişmiş başlangıç seçeneklerini

SrtTrail.txt Hatası Çözümü SrtTrail.txt Hatası Çözümü için bilgisayarınızı Gelişmiş başlangıç seçeneklerini açmanız gerekiyor. Bunun için bilgisayarınız açılırken devamlı olarak klavyede F8 tuşuna basmanız gerekiyor. Bu tuş bilgisayarınızın modeline göre değişiklik gösterebilir.

Yada bilgisayarınız açılıyorsa Yeniden başlatma ve Kapanmama gibi sorunlar baş gösteriyorsa windows’da Gelişmiş başlangıç seçeneklerini açmak için şu yönergeleri izleyin.

  1. Başlangıç düğmesine tıklayın ardından Ayarları tıklayın.
  2. Açılan pencereden Güncelleme ve güvenlik ayarlarına tıklayın.
  3. Daha sonra karşımıza çıkan pencerede Kurtarma sekmesine tıklayın.
  4. Kurtarma sekmesinde Gelişmiş başlatma altındaki Şimdi Yeniden başlat butonuna tıklayın.
  5. Sonrasında karşımıza üç tane farklı seçenek çıkacaktır.
  • Devam (Çık ve Windows 10 ile devam et)
  • Sorun gider (bunu seçelim)
  • Kişisel Bilgisayarınızı kapatın.

1- Alttaki görselde olduğu gibi Sorun Gider diyerek devam ediyoruz.

srttrafil-txt-hatasi-cozumu-1

2- Sorun gider dedikten sonra karşımıza 2 farklı seçenek çıkıyor. Burada Gelişmiş seçenekler diyerek devam ediyoruz.

srttrafil-txt-hatasi-cozumu-2

3- Daha sonra karşımıza çıkan pencerede Başlangıç ayarları butonuna tıklayalım. Yavaş yavaş SrtTrail.txt Hatası Çözümü için gidiyoruz. Sıkılmak yok :)

srttrafil-txt-hatasi-cozumu-3

4- Açılan pencerede bize bilgisayarımızın yeniden başlatılacağını ve yeniden başlattıktan sonra hangi ayarları değiştirebileceğimizi göreceğiz. Yeniden başlat diyoruz görselimizde olduğu gibi devam ediyoruz.

srttrafil-txt-hatasi-cozumu-4

5- Son olarak burada bilgisayarımızda oluşan SrtTrail.txt Hatası Çözümü için yapacağımız son vuruş kaldı. Oda 7 nolu Sürücü imzası zorlamasını devredışı bırak seçeneğini uygulama kalıyor. Klavyede 7 tuşuna basarak işlemimizi tamamlıyoruz. Gerisini Windows’umuzun kendisi halledecektir.

srttrafil-txt-hatasi-cozumu-5

Sorun çözülmüştür.Sorun çözülmüştür.

 

Kaynak: rooteto – Ertuğrul SAĞLAM

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir