Windows 10 Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

windows-10-otomatik-guncelleme-nasil-kapatilir-(www.Tamam.org)

Windows 10‘un piyasaya çıkması ile milyonlarca kullanıcıya ulaşması neredeyse bir oldu. Bunda en büyük etki Windows 10’un Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarına ücretsiz olarak yükseltme seçeneği ile sunulmasında oldu.

Her yeni Windows işletim sistemi Windows 10’da da bazı sürücü uyumsuzlukları ve sevilmeyen özellikler var. Bunlardan biri de otomatik güncellemeler.

Windows Update artık bilgisayarınızdaki donanımların eksik sürücülerini tarıyor ve en güncel sürücüleri otomatik olarak indiriyor. Fakat kimi zaman en güncel sürücüler sizin donanımınız ile uyumlu olmayabiliyor ve bu gibi durumlarda hatalar ile karşılaşabiliyorsunuz.

Windows 10 Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

  1. İlk olarak buraya tıklayın ve Microsoft’un Windows 10 için hazırladığı sorun tanılama paketini indirin.
  2. İndirme bittikten sonra indirilen dosyaya tıklayın ve çalıştırın.
  3. Çalıştırdığınız programda ilk olarak İleri deyin ve sorun tanılama işlemi başlasın.
  4. Sorun tanılama işlemi bittikten sonra karşınıza iki seçenek gelecek. Bu seçeneklerden üstte yer alan Hide updates seçeneğine tıklayın.
  5. Otomatik güncellemeler tarandıktan sonra karşınıza gelen listeden otomatik güncellemesini almak istemediğiniz donanımınızı seçin.
  6. Ardından İleri butonuna ve son olarak Tamam butonuna tıklayarak otomatik güncellemeleri kapatma işlemini sonlandırın.

Eğer otomatik güncellemeleri tekrar açmak istiyorsanız 4’üncü adımdaki ikinci seçeneğe tıklayarak gizlenen güncellemeleri tekrar etkin hâle getirebilirsiniz.

 

Kaynak: Sosyolab – Nurettin Kaya

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.