Windows 10 Kurtarma Sürücüsü Nasıl Oluşturulur?

Windows 10 Kurtarma Sürücüsü Nasıl Oluşturulur-(www.Tamam.org)

Bir kurtarma medyasına ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli olmaz. Bilgisayarın açılmasını engelleyen kritik sistem hataları çoğu zaman kurtarma medyasıyla çözülebiliyor. Ancak çoğu kullanıcı, iş işten geçtikten sonra bir kurtarma medyasına ihtiyaç duyduğunu fark ediyor. İşte bu yüzden olası bir sistem çökmesine karşı en etkili B planı olan kurtarma medyasını nasıl oluşturacağınızı anlatıyoruz.

Başlat menüsünün arama kısmına girin ve Kurtarma sürücüsü oluştur yazıp ilgili sonuca tıklayın.

kurtarma-sürücüsü-(www.Tamam.org)

Bu aşamada Windows sizden parola veya PIN isteyebilir. Güvenlik penceresini geçtikten sonra sürücü oluşturma sihirbazını göreceksiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gerek yer, Sistem dosyalarını kurtarma sürücüsüne yedekle seçeneği. Eğer bu seçeneği işaretlerseniz daha büyük bir medyaya ihtiyaç duyacaksınız. Ancak Windows dosyalarının bozulduğu olası bir sorunda elinizde daha etkili bir kurtarma sürücüsü olacaktır.

kurtarma-sürücüsü-2-(www.Tamam.org)

İleri tuşuna tıkladıktan sonra sihirbaz, ne kadar dosyanın yedekleneceğini hesaplayacaktır.

kurtarma-sürücüsü-3-(www.Tamam.org)

Hesaplama işlemi tamamlandıktan sonra sihirbaz size kullanacağınız depolama alanında ne kadar boş alan olması gerektiğini gösterecektir.

kurtarma-sürücüsü-4-(www.Tamam.org)

Yeterli büyüklükte bir USB bellek taktıktan sonra kurtarma medyası oluşturma işlemine başlayabilirsiniz. Bu işlem, yazılacak verinin boyutuna göre 15 dakika ile 30 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Yazma işlemi tamamlandıktan sonra elinizde acil durumlarda kullanabileceğiniz bir kurtarma medyası olacaktır.

Kaynak: Technopat (Muhsin Bayram)

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir