Windows 10 Kilit Ekranı Görüntüleri Nerede Depolanıyor ?

Windows 10’da bulunan Spot Işığı uygulaması, Windows 10 kilit ekranında birbirinden hoş ve etkileyici görüntüleri sizlere sunuyor. Peki Windows 10 Kilit Ekranı Görüntüleri Nerede Depolanıyor ? Bunun cevabı için yazımızıokumaya devam edebilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda Spot Işığı özelliğini aktif ettiyseniz, kilit ekranında birbirinden hoş ve etkileyici görüntülerle karşılaşmışsınızdır. Bu görüntüleri beğeniyorsanız ve arka plan olarak da kullanmak istiyorsanız, anlatacağımız adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Kilit Ekranında Spot Işığı Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 10 kilit ekranında profesyonel çekilmiş görüntüleri göremiyorsanız, muhtemelen Spot Işığı özelliğini aktif etmemişsiniz demektir.

Bunu aktif etmek için; Ayarlar > Kişiselleştirme > Kilit Ekranı adımlarını izledikten sonra Arka Plan bölümünü Windows spot ışığı olarak ayarlamanız yeterli olacaktır.

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra kilit ekranı arka planını test etmek için klavyeden Windows tuşu + L kısayolunu kullanarak bilgisayarınızı kilitleyebilirsiniz. Eğer siyah bir ekranla karşılaşıyorsanız birkaç dakika beklemeniz gerekebilir.

Windows 10 Kilit Ekranı Görüntüleri Nerede Depolanıyor ?

Şimdi asıl konumuza geliyoruz. Kilit ekranında gördüğünüz görüntüleri nasıl bulabilirsiniz? Spot ışığı görüntüleri, bilgisayarınızda kolaylıkla bulabileceğiniz bir klasörde yer almadığından birkaç işlem yapmanız gerekiyor. Ancak, biz size bu işlemi hızlandıracak kısayolları sunacağız.

Windows 10 Kilit Ekranı Görüntüleri Nerede Depolanıyor ?

İlk olarak Windows tuşu + E kısayolunu kullanarak Dosya Gezgini’ni açıyoruz ve yukarıdaki menüden Görünüm sekmesine tıklıyoruz. Bunun ardından Gizli öğeler seçeneğini ve Dosya adı uzantıları seçeneğini işaretliyoruz.

Windows 10 Kilit Ekranı Görüntüleri Nerede Depolanıyor ?

Şimdi de Windows tuşu + R kısayoluyla Çalıştır konsolunu açıyoruz ve aşağıdaki komutu yazıp Tamam tuşuna basıyoruz.

%localappdata%PackagesMicrosoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewyLocalStateAssets

Ya da alternatif olarak C:KullanıcılarKullanıcı AdıAppDataLocalPackagesMicrosoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewyLocalStateAssets adımlarını izleyebilirsiniz.

Windows 10 Kilit Ekranı Görüntüleri Nerede Depolanıyor ?

Gördüğünüz gibi bu şekilde bir ekranla ve dosyalarla karşılaştık. Burada yapmamız gereken küçük bir işlem bulunuyor. Herhangi bir dosyanın adının sonuna .jpg ekleyebilirsiniz. Ancak bunu tek tek yapmak zor gelirse aynı klasörde boş bir alana Shift tuşuyla birlikte sağ tıklayın ve Komut penceresini burada aç seçeneğine tıklayın. Bunun ardından komut ekranında Ren *.* *.jpg komutunu yazıp, Enter tuşuna basın.

Gördüğünüz gibi tüm resim dosyaları artık kullanılabilir hale gelmiş durumda. Dosyaları kopyaladıktan sonra eski haline getirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum, çünkü bu şekilde kilit ekranınız siyah bir şekilde görünecektir.

Windows 10 Kilit Ekranındaki Reklamlar Nasıl Kapatılır?

Windows 10’da Kilit Ekranı Nasıl Özelleştirilir?

Windows 10 Kilit Ekranında İsim ve Mail Adresinin Gizlenmesi

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir