Windows 10 Bildirim Gösterim Süresi Nasıl Uzatılır?

Windows 10 Bildirim Gösterim Süresi Nasıl Uzatılır

İşlem Merkezi, Windows 10 ile birlikte hayatımıza giren en önemli Windows yeniliklerinden biri. Eski Windows sürümlerindeki bildirim sistemini tamamen yenileyen Microsoft, İşlem Merkezi ile Windows bildirimlerini mobil işletim sistemlerinden alıştığımız şekle getirdi.

(Windows 10’da Hangi Uygulama Ne Kadar Pil Tüketiyor?)

Yeni bildirim sisteminde bildirim göründükten 5 saniye sonra kaybolup İşlem Merkezi içerisindeki Bildirimler sekmesine taşınıyor. 5 saniyelik süre çoğu kullanıcı için yeterli olsa da, bazı kullanıcılar bildirimlerin daha uzun süre görünür kalmasını tercih edebilir. Bu yazımızda bu süreyi nasıl artırabileceğinizi anlatacağız.

Bildirimlerin görünme süresini değiştirmeye karar verdiyseniz, Başlat>Ayarlar penceresini açın ve Erişim Kolaylığı seçeneğine tıklayın.

(6 Windows 10 Sorunu ve Çözümü!)

Windows 10 Bildirim Gösterim Süresi Nasıl Uzatılır-1

Açılan menüde göreceğiniz Diğer seçenekler seçeneğine tıklayın. Görsel seçenekler sekmesi altında Bildirimleri şu saniye boyunca göster ayarını göreceksiniz.

Windows 10 Bildirim Gösterim Süresi Nasıl Uzatılır-2

Kutucukta yer alan seçeneklerden size en uygun olanını belirleyerek bildirimlerin görünme süresini dilediğiniz gibi arttırıp azaltabilirsiniz.

Kaynak: Technopat (Muhsin Bayram)

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.