Windows 10′ da Wi-Fi Ağı Unut İşlemi Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar tarafından kısa zaman içerisinde beğenilen ve birçok bilgisayar üzerinde de yerini alan Windows 10, her ne kadar gelen özellik bakımından faydalı olsa da bazı durumlarına alışmak pek te kolay olmuyor. Kablosuz ağda yapılan şifre değişimleri ya da network yapısının değişmesi sonrasında yeni şifreyi girmeniz için Unut  seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Bu seçeneğe daha önceki sürümlerde rahat ulaşılabilirken, Windows 10′ da ağı unutma seçeneğini öyle bir yere atmışlar ki, sanki kimse rahat ulaşamasın demişler.

Herhangi bir ağı unutup, şifreyi tekrar girebilmeniz için gerekli olan bu seçeneğin nerede olduğuna bir bakalım.

  • Öncelikli olarak görev çubuğu üzerinde sağ tarafta yer alan Wi-Fi simgesine ve daha sonra açılan kısımdanAğ ayarları seçeneğine tıklayın.

Windows 10′ da Wi-Fi Ağı Unut İşlemi Nasıl Yapılır1

  • Burada seçili olarak gelen ilk seçenek Wi-Fi’ nin hemen altında yer alan Wi-Fi ayarlarını yönet seçeneğine tıklayın.

Windows 10′ da Wi-Fi Ağı Unut İşlemi Nasıl Yapılır2

  • Gelen kısımda da en alt tarafta yer alan Bilinen ağları yönet kısmına geldikten sonra unutmak istenilen ağ üzerinde bir kez tıklayın ve Unut butonuna tıklayın.

Windows 10′ da Wi-Fi Ağı Unut İşlemi Nasıl Yapılır3

Unut tuşuna basmanız ile artık o ağı unutur ve görev çubuğu üzerinde tekrar Wi-Fi simgesine tıklamanız sonucunda ise ağa yeni şifre yazılarak bağlantıyı sağlayabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.