Twitter’da Mesaj Arşiviniz Görme ve PC’ye İndirme Nasıl Yapılır?

Twitter'da Mesaj Arşiviniz Görme ve PC'ye İndirme Nasıl Yapılır-(www.Tamam.org)

Twitter, şimdiye kadar attığınız mesajların tamamını bir arşiv olarak size sunacak bir özellik üzerinde çalışıyordu. Bu çalışma bitti ve özellik, önce bazı kullanıcılara, daha sonra da hemen herkese açılmış oldu.

Mesajlara arşiv olarak ulaşıp, PC’ye indirmeyi bilen de var bilmeyen de. İşte biz, indirme özelliğinden henüz haberdar olmayan arkadaşlarımızı bilgilendirmek istiyoruz kısaca.

Öncelikle Twitter hesabınızın “Ayarlar” seçeneğine tıklıyor ve sayfanın en altına iniyorsunuz. Burada, “Twitter Arşivini E-Posta ile Gönder” ibaresini göreceksiniz. Buna tıkladığınızda, kayıtlı posta adresinize bir e-mail gelecek.

Twitter'da Mesaj Arşiviniz Görme ve PC'ye İndirme Nasıl Yapılır-1-(www.Tamam.org)

Kısa süre sonra gelen postada, şimdiye kadar yazdığınız tüm mesajların, tarih, link ve saat bilgileriyle arşivlenmiş halinin indirme linki size sunulacak.

Twitter'da Mesaj Arşiviniz Görme ve PC'ye İndirme Nasıl Yapılır-2-(www.Tamam.org)

E-mail’de gelen bağlantıya tıkladığınızda, Twitter sayfasına yönlendirileceksiniz ve “İndir” ibaresine tıklayarak sıkıştırılmış dosyanızı indirebileceksiniz.

Twitter'da Mesaj Arşiviniz Görme ve PC'ye İndirme Nasıl Yapılır-3-(www.Tamam.org)

Dosyanın içinde yer alan “Readme”, Türkçe olarak yazılmış. Kafanıza takılan bir şey olursa bakabilirsiniz. “Tweets” dosyası, bir Excel dökümanı ve her şeyi sıraya dizmiş. Ancak bunu da boşverip, “index” sayfasını açmalısınız. Zira, bir web döküman sayfası geliyor karşınıza ve rahatlıkla tüm mesajlarınızı kontrol edebiliyorsunuz.

Twitter'da Mesaj Arşiviniz Görme ve PC'ye İndirme Nasıl Yapılır-4-(www.Tamam.org)

Ve işte o web dökümanı da böyle bir şey…

Twitter'da Mesaj Arşiviniz Görme ve PC'ye İndirme Nasıl Yapılır-5-(www.Tamam.org)

Kaynak: Tekno Kulis

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.