Twitter QR Kod Nedir ?

Twitter Snapchat’te bulunan QR kod okutarak takip etme özelliğini kullanıma açtı. Peki Twitter QR Kod Nedir ? Twitter QR Nasıl Kullanılır ?

Twitter, geçtiğimiz gün sunduğu yeni özelliğiyle sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Kullanıcılar QR kodlarından faydalanarak Twitter’daki diğer hesapları takibe alabilecek. Snapchat’in QR kod özelliğinin benzerini getiren Twitter’ın bu özelliği ne işe yarıyor? Ve nasıl kullanılıyor?

QR kod veya Kare Kod nedir? Ne işe yarar ?  yazımızda hayatımıza bir anda giren Karekod’un ne olduğunu ve özelliklerini detaylı olarak anlatmştık.

Twitter QR kod özelliğini devreye sokarak diğer kullanıcıları daha kolay takip edebilmemizin önünü açtı. Sosyal medyada Snapchat benzeri olan bu özellik çok konuşuldu. Bizler de bu özelliğin nasıl kullanıldığını sizlerle paylaşmak istedik.

QR kod özelliği

Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarına gelen son güncellemesiyle birlikte kullanılabilen QR Kod tarama özelliği ile diğer kullanıcıları kolayca bulup, takip edebilirsiniz.

twitter qr kodum

Kendi QR kodunuzu bulmak için Twitter uygulamasını açtıktan sonra solda yer alan menüden QR Kod sekmesine dokunun ve açılan tarayıcıda QR Kodum butonuna tıklayın. (iOS işletim sisteminde Ayarlar bölümünden bulabilirsiniz)

kaydet veya paylaş

QR kodunuzu kaydetmek ve paylaşmak istiyorsanız aynı sayfada sağ üst köşedeki paylaş butonuna tıklayarak Kaydet ya da Şununla paylaş seçeneklerini kullanabilirsiniz.

kullanıcı bulma

Bir kullanıcıyı takip etmek istiyorsanız, QR kod tarayıcı açık konumdayken karşıdaki kişinin QR kodunu taratıyoruz ve çok sürmeden kişinin profilini kolaylıkla bulabiliyoruz. Buradan profili ziyaret edebilir ve takip edebilirsiniz. Başka bir kullanıcıyı bulmak istiyorsanızbaşka bir tane tara butonunu kullanabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.