Twitter Hesabı Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya devi Twitter, çok eleştirilen bir özelliği yeniden gündemine aldı ve onaylanmış hesapların kullanımını bütün kullanıcılara açtı. Daha önce profililerin yanında mavi bir rozet gördüğümüzde hesabın önemli birine ait olduğunu anlayabiliyorduk fakat sınırlı sayıda hesapta bulununca tepki alan bir özellik olarak kaldı. Şimdi ise daha fazla kullanıcının hesabının onaylanmasının önünde hiçbir engel kalmadı. Peki bir Twitter hesabı doğrulama işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda görsellerle destekleyerek anlatmaya çalışacağız.

Twitter Hesabı Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle Twitter Verification sayfasına giderek işleme başlıyoruz. Fakat burada bir hatırlatma yapmakta fayda görüyorum. Twitter’ın hangi hesapları onayladığına dair uyguladığı politikayı hatırlayalım:

“Kamuoyunun ilgisini çekebileceği belirlenen bir hesap onaylanabilir. Genel olarak bu hesaplar müzik, oyunculuk, moda, hükümet, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarına mensup kullanıcılar tarafından kullanılır.”

Yukarıda Verification sayfasına girdikten sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak, continue diyerek ilerliyoruz.

Twitter Hesap Doğrulama 1

İkinci adımda karşımıza hangi hesabı onaylatmak istediğiniz geliyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kişisel bir hesap kullanıyorsanız “Check here if this is a company or brand or organization account.” kısmını işaretlememeniz. Bu kısmı kurumsal şirketler, kuruluşlar vs. işaretlemelidir.

Twitter Hesap Doğrulama 2

Üçüncü kısımda giriş yaptığınız hesapta doldurmanız gereken eksik bölümleri göreceksiniz. Sırasıyla bu alanları doğru bir şekilde doldurmalısınız. Profilinize girip gerekli işlemleri yaptıktan sonra bu sayfaya geri dönüp “Back” butonuna geri döneceksiniz.

Twitter Hesap Doğrulama 3

Back butonuna bastıktan sonra karşımıza aşağıdaki görselde gördüğüz alanlar çıkacak. Burada ilk adımda 5 adet form görüyorsunuz. Buraya hesabınızla ilişkilendirebileceğiniz kurumsal, kişisel veya herhangi bir internet sitesinin adresini yazmalısınız. İkinci adımda ise görselde belirttiğim gibi neden onaylamaları gerektiğine dair bilgileri en fazla 500 kelime olacak şekilde girmelisiniz.

Twitter Hesap Doğrulama 4

Bütün işlemleri hallettikten sonra girdiğiniz bilgilerin özetini gösteren bir ekranla karşılaşacaksınız. Eğer verdiğiniz her bilgiden eminseniz “Submit” diyerek gönderebilirsiniz.

Twitter Hesap Doğrulama 5

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.