Twitter DM Nedir? DM Nasıl Kapatılır?

Twitter DM Nedir? DM Nasıl Kapatılır? Twitter mesajları herkese açık olmakla birlikte, sistem özel mesajlaşma imkanı da sağlamaktadır. Bu mesajlara “direct message” (direkt mesaj) adı verilmektedir ve bu mesajlar da 140 karakter ile sınırlıdır. Bu mesajların püf noktası, DM gönderebilmek için alıcının sizi takip (follow) ediyor olması gerekir. Ancak sizin takip ettiğiniz ama sizi takip etmeyen bir kişi de size DM gönderebilir.

Twitter DM Nedir? DM Nasıl Kapatılır?

Twitter DM Nedir?

Twitter’da DM iki kullanıcı arasında özel mesajlaşmayı sağlayan sistemdir. Diğer kullanıcılar tarafından gözükmez ve bilinmez. DM, Direct Message kelimesinin kısaltılmış halidir. Direct Message, Türkçe’de doğrudan mesaj demektir.

Twitter’da herkes’e DM gönderemezsiniz! Dm yani özel mesaj göndermek istediğiniz kişinin sizi takip etmesi gerekmektedir. Yani, sizi takip etmeyen birisine özel mesaj gönderemezsiniz.

DM Nasıl Kapatılır?

İlk olarak http://twitter.com adresinden Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz ve daha sonra karşımıza çıkan ana ekran üzerinde kendi profil fotoğrafımızın üzerine basarak menünün açılmasını sağlıyoruz. Menüde yer alan “Ayarlar” seçeneğine tıklayarak devam etmemiz gerekiyor.

Twitter DM Nedir? DM Nasıl Kapatılır?

Ayarlar bölümüne geldiğimizde sol tarafta yer alan pek çok seçenek içerisinden “Güvenlik ve gizlilik” sekmesine gelmemiz gerekiyor. Buna da tıklayarak devam ediyoruz.

Twitter DM Nedir? DM Nasıl Kapatılır?

Güvenlik ve gizlilik ekranının en altında yer alan seçenek direkt mesaj almayı açıp kapatıyor. Biz bu rehberi yazarken bu bölüm henüz Türkçeleştirilmemişti ancak ilerleyen zamanlarda Türkçe desteğinin de geleceğini düşünüyorum.

Twitter DM Nedir? DM Nasıl Kapatılır?

Bu seçenek seçili değilken zaten rastgele kişilerden DM alamıyorsunuz ve sizin ayarlarınız da ekran görüntümüzde olduğu gibiyse herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmıyor.

Eğer bu bölüm sizde seçili geldiyse başındaki tıkı kaldırdıktan sonra “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Tabii ki Twitter’da DM’yi açmak için yeniden bu seçeneğin başındaki tıkı ekleyebilir ve sizi takip eden veya etmeyen herkesten direkt mesaj alabilmeyi aktifleştirebilirsiniz.

Twitter Gece Modu Nasıl Kullanılır?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir