TouchWiz Nedir? Ne İşe Yarar?

TouchWiz Nedir Ne İşe Yarar

TouchWiz,Samsung cihazlarınkullanıcılar için arayüzüne verdiği genel isimdir.Genel olarak Android cihazlarda verilen bu isim versiyon olarak hergeçen gün yenilenmektedir ve TouchWiz 3.0, TouchWiz 4.0, TouchWiz Nature gibi sürümler ile akıllı telefonlarda kullanılmaya başlanmıştır.Son cikan cihazlarda ise adı TouchWiz Nature UX olarak geçmektedir.

TouchWiz ise son zamanlarda akıllı telefon pazarında en çok kullanılan arayüz olarak bilinmektedir.(Bakınız: Android İçin En İyi Launcher Uygulamaları)

Akıllı telefonlarda ise TouchWiz gelişmiş özellikleriyle yüksek performans ve sistemi optimize ederek daha kolay bir kullanım sağlamaktdır.Tabi android cihazlarda bu işlem biraz daha hızlı ve geliştirilebilir olduğu için kullanıcı için sıkıntı yaratmamaktadır.Yani farklı ROM lar (Bakınız : Android için En İyi 5 Custom ROM) ile TouchWiz arayüzüne müdahale edebilir ve istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

TouchWiz Nedir Ne İşe Yarar-1 TouchWiz Nedir Ne İşe Yarar-3

TouchWiz hareket denetimi ile ekran ve sensörler yoluyla çeşitli denetim yöntemleri sunabiliyor.Örnek olarak ekranda farklı işleri aynı anda yapabilirsiniz.Mesela arama yaparken aynı zamanda ekranda kişi listesine bakabilirsiniz.

 

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.