Facebook Profiliniz Diğer Kişilere Nasıl Görünüyor?

Facebook Profiliniz Diğer Kişilere Nasıl Görünüyor

Facebook profiliniz üzerinde birtakım değişiklikler yapıyor olabilirsiniz. Peki, bu değişiklikler ile birlikte, profilinizin başkaları tarafından nasıl görüntülendiğini hiç merak ettiniz mi?

Facebook‘ta yer alan “Başkasının Gözünden Gör” adlı özellik ile profilinizin başkalarına nasıl göründüğünü inceleyebiliyorsunuz. Böylelikle, profilinizdeki belli başlı kısımları düzenlerken, bir yandan da bu özelliği kullanarak, profilinizin diğer kullanıcılara nasıl göründüğünden emin olabilirsiniz.

  • Facebook‘ta oturum açarak, profil sayfanıza giriş yapın.
  • Profilinizdeki açılır menüde yer alan, “Başkasının Gözünden Gör…” sekmesine tıklayın.

facebook-profilinizi-baskalari-nasil-goruyor-1

  • Bilgi çubuğu çıkacaktır. Buradan profilinizin genel olarak nasıl gözüktüğünü görebilirsiniz. Profilinizin örneğin bir arkadaşınız gibi belirli bir kişiye nasıl gözüktüğünü görmek için, Belirli Bir Kişinin Gözünden Gör‘e tıklayın, kişinin adını yazın ve enter tuşuna basın.

Gönderileri ve fotoğrafları Zaman Tünelinizde gizleseniz de bunların Haber Kaynağı ve arama gibi Facebook’taki diğer yerlerde paylaşıldığı hedef kitle tarafından görülebileceğini lütfen unutmayın. Bakınız : Facebook Gizlilik Ayarı Kontrolü Nasıl Kullanılır?

facebook-profilinizi-baskalari-nasil-goruyor-2

 

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir