Torrent’te Dosya Nasıl İndirilir?

torrent

Giderek artan kaynaklarla birlikte Torrent internet üzerinden dosya indirenlerin yeni tercihi. Üstelik Torrent kaynaklarında kullanıcıların paylaştığı yasal dosyalar da bulunuyor.

Ama klasik dosya indirme programlarına kıyasla biraz daha karışık ve farklı yapısı nedeniyle Torrent’i herkes kolay kolay kullanamıyor.

Peki Torrent‘te nasıl dosya indrileceğini öğrenip dijital dünyanın yeni bir yüzünü daha görmek ister misiniz? İşte rehberimiz.

Programa Ulaşmak

Piyasada birçok Torrent indirme programı bulunuyor ancak bizim tavsiyemiz basit ve hızlı kullanımıyla UTorrent. Programa bu adresten ulaşabilirsiniz.

download1302169058

Torrent Dosyasını Çalıştırmak

Torrent yüklemek için ilk önce içerik paylaşan sitelerden aradığınız konuya ait özel dosyaları bulmanız gerekiyor. Normalde atık dosyası gibi gözüken bu yönlendirici dosyalar olmadan Torrent‘den herhangibir şey indiremezsiniz.

torrentt1302169332

Fotoğrafta örnek bir Torrent dosyasını sizlere gösteriyoruz. Tek yapmanız gereken bu dosyaya çift tıklamak ya da Torrent’in içine sürüklemek.

Yüklenecek Dosyayı Seçmek

Bir önceki adım sizi, dosyaları seçeceğiniz yeni bir menüye yönlendirecek. Bu menüden ilk önce dosyaları kaydetmek istediğiniz sabit diskinizi seçin. Save as kısmından yapacağınız değişikliğin disk ve dosya boyutuna uygun olduğuna dikkat edin.

torrent2

Torrent paketinin içindeki her dosyayı indirmek zorunda değilsiniz. Bu yüzden name yazan kısımdan istediğiniz dosyaları seçerek onları indirmeye başlayabilirsiniz. Gerekli ayarları yaptıktan sonra ok tuşuna basarak indirme işlemini başlattın.

Dosyanın Hız Ayarları

Dosyayı indirirken en çokdikkat etmeniz gereken konu, Torrent‘in kullandığı internet kaynakları olmalı. Eğer siz ayar yapmazsanız Torrent her dosyayı en hızlı şekilde indirir ve paylaşır.

star1302170143

Sınırlama getirmek için, dosyanın üzerine sağ tıklayın. Buradan bandwidth ayarlarına ulaşın. karşınıza, set download limit ve set upload limit konusunda iki ayar gelecek.

Eğer Torrent kullanırken internetteki işlerinize devam edeceksiniz yapmanız gereken bu iki ayarı kısmak olmalı. Böylece Torrent tüm internet kaynaklarınızı tüketmez.

Kaynak: ShitDelete

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.