Tek Elle Oynayabileceğiniz 8 Mobil Oyun

Hemen her yere beraberimizde taşıdığımız mobil  cihazlarla ister kuyrukta beklerken isterse otobüste seyahat ederken kısa süreliğine açtığımız oyunlarla eğlenceli dakikalar geçirmemiz mümkün. Bunlardan en zevkli olanları elbette tek elimizle oynayabildiğimiz pratik ve hızlı yapımlar. Biz de bu yazımızda Tek Elle Oynayabileceğiniz 8 Mobil Oyun lardan en keyifli olanlarına yer verdik ve  bir liste hazırladık.

Tek Elle Oynayabileceğiniz 8 Mobil Oyun

1- Compulsive

Tek Elle Oynanan Mobil Oyunlar1

Compulsive siz daha fazla oynadıkça daha keyifli hale gelen oldukça kolay bir renk eşleştirme oyunu. Kurallar basit: benzer renkteki kareleri dört ya da daha fazla grup yapacak şekilde bir araya getirerek yok edin. Oynanışı kulağa sıradan gelebilir ancak bir kez denediğinizde ne kadar eğlenceli olabildiğini farkedeceksiniz.

Siz ilerledikçe yeni oyun modları açılıyor. Önce Arcade modunda başlayacaksınız. 1 dakika uzunluğundaki bu oyun modunda birkaç başarım kazandıktan sonra strateji modunun kilidi açılıyor. Bu modda her elde en fazla 30 hareket yapabiliyorsunuz. Ancak hepsi bu değil. Zen ve Multiplayer isminde iki farklı mod daha var.

Kendisi zaman geçirmek için harika bir oyun. Telefonunuzda yüklü daha sürükleyici oyunlar varken dahi Compulsive’e geri döndüğünüzü farkediyorsunuz.

Android l iOS

2- Triple Town

Tek Elle Oynanan Mobil Oyunlar2

Triple Town ilk bakışta öyle uzun süre oynayacağınız bir mobil oyun gibi gelmeyebilir ancak görüntülerin yanılttığını söyleyebiliriz. Zira oyunu bir kez elinize aldığınızda kolay bırakamıyorsunuz.

Bu bulmaca oyununda asıl amaç yapabildiğiniz en büyük şehri kurmak ve bunu canlı tutmaya çalışmak. Oyunda çalı, ağaç, çim ve ev gibi objelerden aynı üç tanesini bir araya getirerek o objenin daha gelişmiş bir halini ortaya çıkarıyorsunuz. Örneğin, çalıları bir araya topladığınızda ağaç olurken, üç adet ağaçtan bir ev ortaya çıkıyor ve bu böyle devam ediyor. Oyun sahanız yalnızca 6×6 büyüklüğünde ve bu yüzden ilerleyen etaplarında kritik kararlar vermeniz gerekiyor.

Ayılar düşmanlarımız olarak sahada ortaya çıkıyorlar ve bunları etraflarına inşa ederek yok ediyorsunuz. Triple Town başta karmaşık gelebilir ancak bir kez içine girdiğinizde her zaman oynayacağınız bir oyun haline dönüşüyor.

Android l iOS

3- Flapthulhu

Tek Elle Oynanan Mobil Oyunlar3

Flappy Bird marketlere dönmemesine karşın piyasada oldukça fazla sayıda klonu mevcut. Hatta bu klonlardan bazıları orijinal oyundan daha yaratıcı işler bile ortaya koymuş. Bu varyasyonlardan biri de Flapthulhu isimli orijinal oyunla tam olarak aynı mekaniği kullanan ancak güç artırıcı şeyler gibi bazı ekstralara sahip bir oyun.

Flapthulhu’da oyunda ilerledikçe farklı modları açıoyrsunuz. Bunlardan biri oldukça eğlenceli olan fight mode. Bu modun oyuna daha farklı bir hava kattığını da söylemeliyiz.

Android l iOS

4- Chess

Tek Elle Oynanan Mobil Oyunlar4

Satranç bir çoğumuzun severek oynadığı bir masa oyunu. Ancak bunu mobil dünyaya taşımaya ne dersiniz, hem de oynaması oldukça rahat bir şekilde? AI Factory Limited tarafından geliştirilen Chess bu fikre sahip mobil oyunlar arasında en iyilerinden biri. Ücretsiz bir sürüme sahip Chess’in bir de reklamsız olan ücretlisi bulunuyor. Oyunsatranca yeni başlayanları dahi düşünmüş ve bunun için bir öğretici modu da hazırlanmış. Bu mod taşları nereye koyabileceğinize dair size tüyolar gösteriyor. Boş vakitlerinizde zaman geçirmek için bire bir.

Android l iOS

5- Score! Hero

Tek Elle Oynanan Mobil Oyunlar5

Score! Hero markette bulabileceğiniz en zevkli futbol oyunlarından biri. Özelliği ise kullanımının oldukça kolay ancak bir o kadar da rekabetçi olması. Yalnızca tek elinizle rahatça kontrol edebileceğiniz oyunda oyuncuların ayağındaki topa yön vererek maçta istenilen görevleri tamamlıyor ve en yüksek yıldızı almaya çalışıyorsunuz. Bu yıldızlarla oyunda 380‘den fazla farklı karşılaşmanın kilidini açıyor ve beraberinde karakterinizi daha farklı takımlara transfer ederek oyunun tadını çıkarıyorsunuz. Oyunda topa yön vermek gerçekten çok keyifli ve incelikli hazırlanmış. Karakterlerin animasyonları ve oyun içinde yaptıkları artistik hareketlerde epey başarılı.

Android l iOS

6- Can Knockdown 3

Tek Elle Oynanan Mobil Oyunlar6

Can Knockdown yıllardır mobil marketlerde olan oldukça başarılı bir seri. Oyunda amacınız oldukça basit: elinizdeki beyzbol topuyla tüm kutuları yere devirmek. Oyunu oynaması çok basit ancak bir kez elinize aldığınızda bırakması da bir o kadar zor.

Can Knockdown’da bölümlerdeki hedefimiz kutuları en az sayıda toplarla devirmeye çalışmak. Bunun için kendinizce bazı atıcılık teknikleri geliştirmeniz gerekecek.

Oyun ilerledikçe yeşil kutular ve kırmızı kutular belirmeye başlıyor. Yeşil olanlar ekstra top hakkı verirken kırmızı olanlara çarptığınızda patlamaya yol açarak etrafındakileri deviriyorlar. Bu bonuslar oyunda yerine göre pratik olabiliyor.

Android l iOS

7- QuizUp

Tek Elle Oynanan Mobil Oyunlar7

QuizUp’ı henüz duymadıysanız kendisi sizi dünyadaki diğer oyuncularla eşleştirerek basitve kısa soruların en kısa sürede ve en doğru şekilde cevaplanmaya çalışıldığı bir bilgi yarışmasına sokuyor. 15’den fazla kategorinin ve bunların alt kategorilerinin yer aldığı oyunda uzman olduğunuz kategoriyi seçerek bilgilerinizi test ediyorsunuz. Her eşleşme 6 etaptan oluşuyor ve son etap doğru cevaplanan her soru çift katlı puanlar veriyor.

Her soruyu cevaplamak için 10 saniyeniz var ve cevap vermeden önce geçen her saniye alabileceğiniz maksimum puanın düşmesine neden oluyor. Her sorudan maksimum 20 puan alınabilirken 2 saniye geç cevap verdiğiniz bir sorudan yalnızca 18 puanalabiliyorsunuz.

QuizUp hem çabukluğu hem de bilgiyi bir arada isteyen bir oyun. Her maçın oldukça kısa sürüyor olması da oyunun rahatça her ortamda oynanabilmesini sağlıyor.

Android l iOS

8- Badland

Tek Elle Oynanan Mobil Oyunlar8

Badland oldukça seveceğiniz ücretsiz bir platform oyunu. Harika çizimlere sahipgrafikleri ve etkileyici müzikleri ile oyun tam anlamıyla büyülü bir dünyadan kopmuş gibi.

Oyunda Badland sakinlerinden bir karakteri kontrol ediyor ve genelde silüetini gördüğümüz bu karakteri arkaplandaki zengin orman manzaraları arasında maceradan maceraya koşturuyoruz. Oyundaki engelleri aşmak için zaman zaman boyutumuzu artıracak bazense küçülerek içlerinden geçeceğiz. Hız Badland’de önemli bir faktör. Eğer çok yavaş kalırsanız tüm bölümü baştan oynamanız gerekebilir. Ancak merak etmeyin oyunun dünyasında dolaşmak oldukça kolay zira yalnızca bir parmağınızın komutuna bakıyor.

Android l iOS

Kaynak : Akıllı Telefon (Ultron)

Tek Elle Oynayabileceğiniz 8 Mobil Oyun yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir