Tablet Güvenliğini Sağlamak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabletinizdeki kişisel bilgilerinizin, önlem alınmaması ya da dikkatsiz kullanımı sonucu istemediğiniz şahıslar tarafından kolayca ele geçirilebileceğini biliyor musunuz?

Aslında alacağınız çok basit tedbirler sayesinde tabletinizi her daim güvenle kullanabilirsiniz.

Zararlı yazılımlar hakkınızdaki tüm özel bilgilerinize, kayıtlı resimlere, maillere ve tüm dosyalara erişebilmekteler.

Tabletimi nasıl güvenli kullanırım diye düşünüyorsanız öncelikle zararlı yazılımlardan, virüslerden korunmak için tabletinize indireceğiniz uygulamaları mağazalarda indirip yükleyin. (Google Play Store vb.) Mağazalar dışındaki yerlerden uygulama programlarını indirmeyin. Birçok siteden uygulama apk’larının içerisine zararlı yazılımlar eklenebilmektedir.

Bakınız : (Android için En İyi Antivirüs Uygulamaları)

Mağaza üzerinden yüklediğiniz programlara da dikkat edin. Güvenmediğiniz bir uygulamayı indirmeyin, indirdiyseniz bile kullanmayın.

Tabletlerinizi güvenli kullanmanın yolları içinde tabletinizin ekran kilidini sürekli açık bırakın. Tabletler ve mobil cihazlar üzerinden haddinden fazla bilgi kopyalama işlemi yapılmaktadır. Bu durumdan korunmanın en etkili yolu ekran kilidi uygulamasıdır.

Bakınız : (Hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 5 ekran kilidi alternatifi)

Tabletinize güvenlik uygulamalarını kurun. Bazı güvenlik uygulamaları aracılığıyla tabletinizi uzaktan kontrol edebilmektesiniz.

Bakınız : (Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulamas)

Tabletin kullanılmaz hale gelmesi tehlikesine karşı önemli bilgiler mevcutsa bilgileri tablette saklamak yerine tablete takmış olduğunuz hafıza kartında saklayın.

Bakınız : (Hafıza Kartını Dahili Depolama Alanı Yapın!)

Tabletlerde güvenlik hususunda uygulama indirdiğiniz zaman karşınıza çıkacak olan izin penceresinin içeriğini mutlaka okuyun. Sıkıcı bir özeliğe sahip olsa da önemli bilgiler içermektedir.

Bakınız : (Android’de Uygulamaların İstediği Yetki ve İzin Talepleri Nelerdir)

 

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.