Sona Doğru Filmi ve Konusu (2013)

Hint Okyanusunda tek başına yatıyla yolculuğa çıkan bir adım okyanusta başıboş dolaşan bir konteynıra çarpar.Yatın yan kısmı ağır yara alır.Bir süre yola devam eden adam şiddetli fırtınalara yakalanır.Telsizini fırtına da kaybetmiştirYattta tamir ettiği kısım su almaya başlar.Yat neredeyse suya gömülmek üzeredir.Adam işe yarayacak eşyaları alır ve denize atmış olduğu lastik boota geçer.Uçsuz bucaksız okyanusta ilerlemekte ve hgeçen her gğünde kklaynakları tükenmektedir.Bot Hint Okyanusunun dalgalarıan dayanamaz duruma gelir.Bir yandan ise susuzluk adamı daha da güçsüz düşürür.Yanından geçen bir kaç tanker onu görmeyince tüm umutlarını yitirir.

Sona doğru filmi dram -Macera türünde.2103 yılı ABD yapımı.Seyredenler filmde diyaloğun olmadığını görmüşlerdier.Ancak buna da gerek yok.Zira yönetmen J.C .Chandor Hint okyanusu ve denizde kalan adamı mükemmel bir uyumla bir araya getirmiş.Ve ortaya doğallık ve yüksek bir adrenalin çıkmış.Özellikle yattan bota geçiş ve adamın harita okumasından su elde etmk için küçük bir bootta ortaya koyduğu çaba ve beceri  filmi seyretiren en önemli unsurlardan.Sona Doğru filminde ne adamın ismi ,ne geçmişi var.Buna rağmen okyanusla yapmış olduğu mücadele tüm boşlukları doldurmuş.

Sona doğru filmi tür meraklılarının ve macera filmi sevenlerin beğeneceği bir yapım.İzleyin pişman olmazsınız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Film İzle dedi ki:

    Bu filmi izlemiştim çok iyi bir film herkese tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.