Siri’de Sesli Geri Bildirim’i Kapatma

Bu yazımızda Apple’ın sesli asistanı Siri’de Sesli Geri Bildirim’i Kapatma ‘nın nasıl yapılacağını anlatıyoruz.

Apple’ın sesli asistanı Siri, rakiplerine göre sunduğu farklı özellikleriyle ön plana çıkmayı başarmıştı. Siri; mesaj göndermek, toplantı planlamak, telefonla arama yapmak ve çok daha fazlası için sesinizi kullanmanızı sağlıyor. (Bakınız: Siri Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?)

Son zamanların trendleri arasında yer alan sesli asistan teknolojisi her geçen gün daha verimli bir hale gelmektedir. Apple tarafından geliştirilen Siri ise rakiplerine oranla sahip olduğu gelişmiş özelliklerle dikkatleri çekiyor. Günümüzde mevcut durumda Siri sayesinde oldukça kolay bir şekilde mesaj gönderilebilmekte, arama yapılabilmekte ve daha birçok kontrol sağlanabilmektedir.

Hatta bunun yanında Siri’yi belirli sesle denetim sistemlerine entegre etmek için otomobil üreticileriyle ortaklaşa çalışılıyor. Direksiyondaki sesli komut düğmesini kullanarak, gözünüzü yoldan ayırmadan Siri’ye soru sorabiliyorsunuz. (Bakınız: Tüm Siri Komutları)

Peki, Siri’den sesli geri bildirim almak istemezseniz bunu nasıl gerçekleştireceksiniz? iPhone’unuzun yan tarafında bulunan sesli/sessiz anahtarı ile bunu uygulayabilirsiniz. Fakat öncesinde küçük bir ayar yapmanız gerekiyor. 

Ayarlar > Genel > Siri > Sesli Geri Bildirim bölümünden “Sesli Anahtarıyla Denetle” seçeneğini işaretlediğinizde bu ayar gerçekleşecektir. Böylece iPhone’unuzu sessize aldığınızda Siri’de sesli şekilde geri bildirim vermeyecek.

siri-1450047949

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir