Popüler Telefonların Tam Şarj Olma Süreleri

Akıllı telefonların batarya ömrü kadar ne kadar sürede şarj oldukları da kullanıcıların önem verdiği detaylardan bir tanesi. Son yılların en Popüler akıllı telefonlarının Tam Şarj Olma Süreleri ve batarya kapasitelerini sizler için derledik.

Telefonlarımızla olan bağımız arttıkça, pil kullanım süresi ve dolayısıyla pil ömrü daha önemli bir hale geldi.  Hal böyle olunca telefon alırken dikkat etmemiz gereken en büyük özelliklerden bir tanesi telefonun pil ömrü.

Yani bir telefonun sarjı ne kadar gidiyor, konuşma süresi nedir, bataryası ölürse değiştirilebiliyor mu bunlara dikkat etmemiz gerekiyor. Tabi güçlü bataryaların Tam Şarj Olma Süreleri de burada çok önem kazanıyor.

AnandTech, son bir yıldaki en popüler telefonların tam şarj sürelerini gösteren bir grafik yayınladı.

Sıralamanın en üst kısımlarında genel olarak Samsung’un ve Apple’ın ürünlerini görsek de ilk sırayı Meizu Pro 6 ile birlikte Galaxy S7 alıyor. Bu iki telefon, %0’dan %100’lük şarj seviyesine 1.5 saatte ulaşıyor. Bu iki cihazı birkaç dakika aralıklarla iPhone SE ve Galaxy Note 5 takip ediyor.

Araştırmanın en dikkat çekici kısmı ise iPhone 7 Plus’ın 3 saate yakın bir zamanda tam şarja ulaşıyor olması. Bunda elbette iPhone 7’yle arasında neredeyse 1000mAh’lık batarya farkının olması büyük etken.

Peki bu durum artık Apple’ın hızlı şarj teknolojisine giriş yapması gerektiğini göstermiyor mu? Bence fazlasıyla.

Sözü fazla uzatmadan sizi grafikle baş başa bırakayım. Eğer batarya ömrü kadar şarj dolum süresini de önemsiyorsanız, bu grafiğin sizin için güzel bir referans olacağını düşünüyorum.

Popüler Telefonların Tam Şarj Olma Süreleri

Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

 

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir