PokeVision ile Pokemon Yakalamak

Çok kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşan Pokemon Go çılgınlığında insanlar daha fazla ve güçlü pokemon avlamak için birçok yöntem deniyor. Kullanıcıların kolay yoldan pokemon yakalaması için çıkan son uygulama PokeVision ise diğerleri gibi sizi yürümeden pokemonların yanına ışınlamasa da harita üzerinde güçlü güçsüz tüm pokemonları anlık olarak gösterebiliyor ve böylelikle pokemonları çok kolay bulup yanlarına giderek yakalamanıza imkan tanıyor. PokeVision ile Pokemon Yakalamak oldukça basit.

PokeVision ile Pokemon Yakalamak

Pokevision kullanarak istediğiniz bir Pokemon’u bulun.

PokeVision ile Pokemon Yakalamak1

PokeVision ile Pokemon’un koordinatlarını alın.

PokeVision ile Pokemon Yakalamak2

Verilen koordinatları FaceLocation uygulamasına girin.

PokeVision ile Pokemon Yakalamak3

Pokemon GO uygulamasını baştan başlatarak giriş yapın.

PokeVision ile Pokemon Yakalamak4

Ardından Pokemon’u yakalayın.

PokeVision ile Pokemon Yakalamak5

Bu yöntem neden işe yarıyor?

Pokemon GO sizi sanal oyun dünyasında hareket ettirmek için GPS lokasyonunuzu kullanır. GPS PokeStop‘lara gitmenizi veya Nearby listenizde yeni Pokemon’ların belirmesini sağlar ve oyunun doğru çalışması için kritik öneme sahiptir. Fakat GPS kolaylıkla aldatılabilir olduğundan Android telefonunuzun asıl konumunu değiştirerek Pokemon‘ların yanında belirebiliyorsunuz.

Adımlar

Uygulamanın her bir Android cihazda kusursuz çalışacağının garantisi olmadığından güncel bir Android’e sahip değilseniz sıkıntılar oluşabilir.

1. Cihazınızı Root edin

Eğer bu zamana kadar yapmadıysanız cihazınızı Root etmeniz gerekiyor.

2. Xposed Framework’ü Kurun

Xposed‘u kurabilmeniz için cihazınızın düzgünçe Root edilmiş olması gerekiyor. Ardından Xposed Framework Nedir? Xposed Framework Kurulum Kılavuzu yazımızda yer verdiğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

3. FakeLocation modülünü kurun

Xposed kurulduysa şimdi çalıştırarak “Download” bölümüne gidin. Buraya “FakeLocation” yazarak “Version” sekmesinden en güncel sürümü kurun. Ardından Xposed’un “Modules” bölümünden aktive ederek cihazınızı baştan başlatın.

4. FakeLocation’ı ayarlamak

Telefonunuz baştan başlatıldıktan sonra ana ekranınızda FakeLocation uygulamasının kurulu olduğunu göreceksiniz. Çalıştırın ve ekranın sağ üstünde bulunan ikondan ayarlar (Settings) penceresini açın. System Apps (ya da sistem uygulamaları) seçeneğini aktif hale getirin ve ardından uygulama menüsüne dönerek uygulamalar listesini yenileyin.

Farkettiğiniz üzere Pokemon GO’ya hiçbir şekilde dokunmadan işlemleri yapıyoruz. O yüzden şimdi listeden Google Play Hizmetleri (ya da Google Play Services) uygulamasını bularak üzerine dokunalım.
PokeVision ile Pokemon Yakalamak6

GPS Mocking özelliğini devreye alın ardından PokeVision ile aldığınız koordinatları girin ve Pokemon GO’yu sıfırdan çalıştırın. Oyun açıldığında koordinatlarını girdiğiniz Pokemon’u bulmuş olacaksınız.

Soft Ban’dan Kaçış Yöntemleri

Bu yöntemi kullanarak gördüğünüz gibi tüm dünyada dolaşarak istediğiniz yerde Pokemon yakalayabilirsiniz. Ancak eğer uygulama GPS lokasyonunuzu şaşırttığınızı farkederse geçici olarak Pokemon yakalamanızı, gym’lere girmenizi ve PokeStop’lara erişmenizi engelleyebilir. Bu yasaklamalar 30 dakikadan 4 saate kadar sürebiliyor. Kaçınmak içinse şunları yapın:

  • Bir anda 10-15km’den fazla sıçramayın. Örneğin, eğer tek seferde evinizden yakınlardaki bir parka geçiş yaparsanız problem oluşmaz. Ancak evinizden bir anda bir ülkeye ve sonra başka bir ülkeye geçiş yaparsanız sorun doğabilir.
  • Lokasyonunuzu çok sık şekilde değiştirmeyin. Geçişleriniz arasında birkaç dakika beklerseniz soft ban‘e yakalanma riskini sıfıra indirebilirsiniz.
  • Eğer uzun bir mesafe atlamak istiyorsanız yeni lokasyona geçmeden önce uygulamayı 1 saat kadar kapalı bulundurun. Özellikle ülkeler arasında geçiş yapıyorsanız bunu kesinlikle dikkate alın ve her gün 1 ülkeden fazla değiştirmeyin. Diğer türlü soft ban riskiniz artabilir.

PokeVision ile Pokemon yakalamak hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. Konu hakkında daha fazla sorunuz varsa yorum bırakmayı unutmayın.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.