Poketopu Biriktirme Taktiği

Pokemon Go oyunundaki en büyük ihtiyaçlarımızdan birisi de Pokeball (pokemon topu) toplamak. Çoğu pokemonu tek seferde yakalayamadığımızı ve bol bol poketopu tükettiğimizi düşünürsek bol bol poketopu kasmamız gerekiyor.Bu yazımızda Poketopu Biriktirme Taktiği konunu anlatıyoruz.

Poketopu Biriktirme Taktiği

Poketopu kazanmak için yapabileceğimiz tek bir şey var: Pokestoplardaki çarkları çevirmek. Bu çarkları çevirdiğimizde oyun bize poketopunun yanı sıra revive, potion, egg, berry gibi itemler de verebiliyor. Pokestopların tekrar kullanım süresi 5 dakikadır. 5 dakika sonra pokestoptaki çarkı tekrar çevirerek poketopu toplayabilirsiniz. Özellikle oturduğunuz bir kafenin etrafında pokestoplar var ise bu durum oldukça avantaj sağlayabiliyor. Hem çayınızı, kahvenizi yudumlayın hem de poketopu ve diğer itemleri toplayın!

Poketopu Biriktirme Taktiği diyebileceğimiz bir durum daha var İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayan bir pokemon eğiticisi iseniz yapmanız gereken şey şehir içindeki metro hatlarını kullanmak. Metronun her durakta durduğunu düşünürsek, her durakta da pokestop bulunacağını da analiz edebiliriz. Böylece yolculuğunuz boyunca oldukça iyi miktarlarda poketopu toplayabilirsiniz.

Ayrıca bisiklet kullanımı da pokemon go oyunu için güzel bir seçenek olabilir. Hem yumurtalarınızı kırabilirsiniz hem de pokestopları daha rahat ve daha hızlı bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Poketopu almak için bir başka yöntem de oyun içerisindeki marketten faydalanmak. Ancak pokecoin’i poketopu için harcamak Pokemon Go oyuncuları arasında pek tercih edilen bir yöntem değil. Yine de ekonomik olarak sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorsanız kullanabilirsiniz.

Pokemon GO’da Level Atlamanın Yolları

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.