Pokemonlar Nasıl Geliştirilir?

Pokémonlarda evrim belirli koşullar altında gerçekleşen bir olaydır.  Pokémonlar evrimleştiklerinde önceki evrimlerine göre stat bakımından daha güçlü olurlar fakat evrimleştirmek bazı pokemonlar için iyi bir tercih değildir (Kazandıkları ve kaybettikleri özelliklerinden dolayı.) Peki Pokemonlar Nasıl Geliştirilir?

Evrimleşen pokémon öğrenebileceği daha farklı saldırılara sahip olur, tür değişikliği olabilir. En büyük değişim ise dış görünüşünde olur. Pokémon önceki evrimine göre daha ağır ve uzun olur. Korunan özellikleri ise ability, EVs gibi seçeneklerdir. Evrimleşmeyi genel olarak başkalaşım dediğimiz olaya benzetebiliriz.

Pokemonlar Nasıl Geliştirilir?

Pokemonlar Nasıl Geliştirilir1

Çevrenizde ki her pokemonu yakalamaya çalışın. Zira yakaladığınız her pokemon size XP, Stardust ve Candy vermekte. Eğer yeni bir tür yakalarsanız 600 XP, elinizde mevcut pokemonlardan bir tanesini yakalarsanız 100 XP kazanırsınız. Kazandığınız XP’lerle de karakterinizin level atlamasını sağlıyorsunuz.

Kazandığınız Stardust ve Candyler ile de pokemonlarımızın güçlerini arttırıp, geliştirebiliyorsunuz. Bu nedenle beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz hangi pokemon olursa olsun yakalamaya çalışın. İşinize yaramıyor bile olsa profesöre transfer edip ondan stardust ve candy kazanabilirsiniz.

Bir pokemonu geliştirebilmek için elinizde yeterli miktarda Stardust ve o türe özel Candy bulunması gerekiyor. Yeterli miktarlarda Stardust ve Candy bulunuyorsa geliştirmek istediğiniz pokemona tıklayıp açılan sayfada “Power Up” ya da “Evolve” seçenekleriden birini seçerek pokemonunuzu geliştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus Power Up seçeneğini seçerseniz pokemonunuzu sadece CP ve HP olarak geliştirirsiniz. Evolve seçeneğini seçtiğiniz takdirde pokemonunuz bir üst türe evrilir. Yani elinizde Pikacu varsa ve siz Evolve yaparsanız pokemonunuz Raichu olur. Eğer pokemonunuzu Evolve yaparak geliştirirseniz 1000 Xp kazanırsınız.

İşinize yaramayan pokemonların üzerine tıklayarak “Transfer” seçeneğine tıklayarak profesöre gönderebilirsiniz. Profesörde bunun karşılığında size Stardust ve Candy verir. Sizde bu Stardust ve Candylerle diğer pokemonlarınızı geliştirebilirsiniz.

Burada size tavsiyem aynı türden olan pokemonlarınızdan CP değeri düşük olanları profesöre transfer ederek CP değeri yüksek olan pokemonu geliştirmeye çalışmanızdır. Güçsüz birden fazla pokemona sahip olmaktansa güçlü tek bir pokemona sahip olmak daha çok işinize yarayacaktır.

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.