Pokemon Go’da XP Kazanmak ve Hızlı Seviye Atlamak

Pokemon GO’da başarı elde edebilmeniz, oyunun tadını doyasıya çıkartabilmeniz için güçlü bir oyuncu profiline sahip olmanız gerekiyor. Tüm bunları sağlayabilmek için de Pokemon Go’da XP Kazanmak ve Hızlı Seviye Atlamak kaydıyla karakterinizin çok daha fazla avantaja sahip olması gerekiyor. Dilerseniz öncelikle bu iki kavram arasındaki ufak farka değinelim;

XP; Pokemon Go, oyununda yapmış olduğunuz aktivitelerden dolayı elde ettiğiniz deneyim puanıdır. Deneyim puanlarınız belli bir noktaya eriştiği anda seviye atlayarak bir üst seviyeye geçiş yaparsınız.

Seviye; Pokemon Go’daki karakterinizin elde etmiş olduğu XP puanları sonucunda edindiği seviye değeridir. Daha yüksek seviyeye eriştikçe kullanıcılar daha fazla hediyeye, daha güçlü Pokemon’lara ve seviyesi kendinden düşük Pokemon Go oyuncularına karşı üstünlük avantajına sahip olurlar.

Pokemon Go’da XP Kazanmak ve Hızlı Seviye Atlamak

Pokemon Go XP Kazanmak ve Hızlı Seviye Atlamak için oyuna başladıktan sonra yapacağınız hemen hemen her hareketle zaten belli bir değerde XP puanı kazanıyorsunuz, biz burada nasıl daha fazla XP puanlarını kazanacağınızdan ve hangi adımlar atlamamanız gerektiğinden bahsedeceğiz;

  • Pokemon Yakalamak; Her yakaladığınız Pokemon ile birlikte 100 XP puanı elde ederseniz. Yani, karşınıza hangi Pokemon çıkarsa çıksın bu Pokemon’ları mutlaka yakalamanız sizi avantajlı kılacaktır.
  • Sahip Olmadığınız Türden Pokemon Yakalamak; Pokemon’larınızın arasında yer almayan yeni tür bir Pokemon’u yakalamak büyük bir avantajdır çünkü bu hamleyle tam 500 XP puanı elde edilir. Bu nedenle seviyesi düşük bile olsa bolca Pokemon elde etmek daha hızlı seviye atlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Pokemon’unuzu Geliştirmek; Her bir Pokemon’unuzu Evolve ettiğinizde 500 XP puanı elde edersiniz. Bu nedenle hiçbir Pokemon’u es geçmemek ve tüm Pokemon’lardan maksimum düzeyde faydalanmak şart.
  • Poke Stop Ziyaretleri; Poke Stop’ları ziyaret ettiğinizde yalnızca Poke Topu ve diğer hediyeleri elde etmezsiniz, her Poke Stop ziyareti demek aynı zamanda ekstradan da XP puanı demektir. Poke Stop’ları ziyaret ettiğinizde 50 XP puanı elde edersiniz.
  • GYM Ziyaretleri; Ziyaret ettiğiniz GYM’lerde de mutlaka belli bir oranda XP puanı elde ediyorsunuz ancak bunun sabit bir oranı bulunmuyor.

Tüm bu aktivitelerin yanı sıra Pokemon yakalarken Poke Topu fırlatma şekliniz de doğrudan elde edeceğiniz XP puanına etki ediyor. Pokemon yakalama ekranına geldiğinizde parmağınızı Poke Topunun üzerine koyduğunuz anda Pokemon’un etrafında beliren dalga işaretini takip edin. Bu sarı dalga en büyük halindeyken topu atarsanız Excellent (100 XP), bir küçük halde yakalarsanız Great Throw (50 XP) en küçük halde yakalarsanız Nice Throw (10 XP) ve doğrudan yakalarsanız Curve Ball (10 XP) puanı kazanırsınız.
Poke Topunu atma şekli size ekstradan XP kazandıracak bir hamle olduğu kadar Pokemon’u kolayca yakalamanız konusunda da oldukça etkili bir ipucudur.

Pokemon Go’da XP Hızlı Seviye Atlamak

Bir üst başlıkta verdiğimiz Pokemon Go’da XP Kazanma yollarını kullanarak zaten XP kazanma şansınızı maksimum değerlere çekecek ve fazlasıyla avantajlı hale geleceksiniz. Dolayısıyla seviye atlamanız diğer oyuncularla karşılaştırıldığında daha kolay ve hızlı olacaktır.
Bu yöntemlerin dışında bir de Lucky Egg’den bahsetmemiz gerekiyor. Lucky Egg yani Şanslı Yumurta; 30 dakika boyunca elde edeceğiniz tüm XP puanlarını iki katına çıkarıyor. Örneğin Lucky Egg’i kullandıktan sonra Pokemon’larınızı Evolve ederseniz, 500 XP yerine 1000 XP elde edersiniz. Ekstradan Lure’da basarsanız yakalayacağınız Pokemon’lar için de fazladan XP puanı elde edebilirsiniz.

DEVASA REHBER : Aradığınız Tüm Pokemon GO incelikleri için tıklayın!!!

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir