Pokemon GO’da Pikachu Yakalama

Pokemon GO’da Pikachu Yakalama başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Tüm pokemon oyunlarında başlangıçta seçmiş olduğunuz pokemonun oyuna önemli bir etkisi vardır. Pokemon GO’da bu konuda farklı değil. Oyuna katılırken size orijinal pokemonlardan üç tanesi sunuluyor ve siz de birini seçerek başlıyorsunuz. Yazımızda Pokemon GO’da Pikachu Yakalamanın nasıl yapılacağını anlatıyoruz.

Pokemon GO’da Pikachu Yakalama

Bu mekanik sayesinde oyunda hem bir pokemona sahip oluyor hem de bir tanesi nasıl yakalanır tecrübe etmiş oluyorsunuz. Ancak Pokemon GO bu konuda sevenlerini şaşırtmayı başarmış görünüyor. Zira oyuna başlarken seçebileceğiniz pokemonlar aslında üç tane ile sınırlı değil. Burada birde gizli bir dördüncü pokemon var. Bunun ne olduğunu şimdiden tahmin etmişsinizdir.

Sunulan bu üç başlangıç pokemon Bulbasaur, Charmander ve Squirtle. Birçok oyuncu bunlardan birini seçerek oyuna başladı ancak burada aslında gizli bir pokemon daha bulunuyor ve o Pikachu. Peki, Pokemon GO’da oyuna Pikachu ile nasıl başlayabiliriz?

Dev Pokemon GO Rehberi

Eğer bu üç pokemondan biriyle değil Pikachu ile oyuna başlamak istiyorsanız yapmanız gereken öncelikle fiziksel olarak bu pokemonlardan uzağa yürümek. 10 ila 9 metre arası yürüdüğünüz takdirde bu pokemonların alanından çıkmış olacaksınız. Ardından telefonunuz titremeye başlayacak.

Pokemon GO’da Pikachu Yakalama1

Telefonunuz titrediğinde başta sunulan üç pokemon tekrar etrafınızda beliriyor. Eğer şanslıysanız bu noktada şimdi bir dördüncü pokemonu yani Pikachu’yuda görebilirsiniz. Eğer Pikachu ilk seferde ortaya çıkmadıysa bu yöntemi tekrar uygulayın ve en sonunda Pikachu başlangıç pokemonları arasında belirecek.

Pikachu çıkmadığı sürece yürümeye devam edin ve pokemonlar tekrar etrafınızda belirdiğinde ekranınızı kontrol edin. Yalnızca birkaç denemenin ardından Pikachu’nun bu pokemonlar arasında belirmesi gerek. Ardından kendisine bir Pokeball fırlatarak kolayca yakalayabilirsiniz.

Ancak tekrar hatırlatalım ki bunu yalnızca oyunun hemen başındaysanız yapabilirsiniz. Yani eğer başlangıç pokemonunuzu seçtiyseniz Pikachu’yu artık gerçek dünyada bulmak zorundasınız.

Pokemon GO’da Pikachu Yakalama başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir