Pokemon GO’da GYM Nedir

Pokemon GO’da GYM Nedir başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Pokemon GO‘nun çıkışı oldukça büyük ses getirdi. Oyun şu anda milyonlarca kişi tarafından oynanıyor ve herkes oyun hakkında daha fazla şey bilmek istiyor. Kuşkusuz oyunun büyük bir kısmını oluşturan Gym’ler ile ilgili bilinmesi gereken birçok önemli şey var. Biz bu nedenle  ” Pokemon GO’da GYM Nedir? ” konusunu ele almak istedik.

Pokemon GO’da GYM Nedir?

Pokemonları yakalamak oyundaki asıl önemli şey gibi görünse de aslında her şey bundan ibaret değil. Zira oyunda bulunan ve pokemonlarınızı güçlendirmenize yarayan Gym’ler farklı grupların eline geçebiliyor. Gym’i kontrol altında tutan bu gruptan bir kişi de Gym’in lideri haline gelebillir. Biz de bu ilginç mekanik hakkında daha fazlasını konuşacağız. Daha önceki yazılarımızda sizlere haritadaki PokeStop lokasyonlarından ve bunların mavi ikonlarla gösterildiğinden bahsetmiştik. Ancak haritada zaman zaman bunlardan daha büyük ikonlara da rastlayacaksınız. İşte bunlar Gym‘leri gösteren ikonların ta kendisi oluyor.

 

Öncelikle Pokemon GO’da GYM ile ilgili herhangi bir şey yapmaya başlamadan önce eğitmeninizin en az 5. seviyede olması gerekiyor. Eğer seviyeniz yeterliyse Gym’lerin hemen hemen tüm özelliklerine erişebilirsiniz.

Haritada gri ikonlarla gösterilen Gym’ler henüz hiçbir grup tarafından keşfedilmemiş ve ele geçirilmemiş bölgeler anlamına gelir. Eğer böyle bir şey ile karşılaşırsanız pokemonunuzu bu Gym’e atayarak onu ele geçirmeye başlayabilirsiniz.

Pokemonu bir Gym’e atamanın birkaç avantajı var. Bunlardan ilki pokemonu o Gym’i savunmada ya da ele geçirmede kullanabilirsiniz ve bu sayede pokemonu güçlendirmede lazım olacak bazı kritik ödüller kazanabilirsiniz. İkinci avantajı ise Gym’in Prestige seviyesini yükselterek orayı ele geçirmeyi daha güç hale getirir. Ayrıca Gym’i savunurken kazandığınız her bir Battle yine o Gym’in Prestige seviyesini artırır. Prestige’i bir çeşit sağlık puanı olarak düşünebilirsiniz. Sonraki sayfaya geçerek liderliği öğrenelim.

Pokemon GO’da En Çok Karşılaşılan Sorunlar

Eğer bir Gym’i ele geçirirseniz o bölge sizin takımınızın rengine bürünür yani Sarı (Instinct), Mavi (Mystic) veya Kırmızı (Valor) renklerinden birine. Eğer kendi takımınızın renginde bir Gym görüyorsanız burası sizin kontrolünüz altında demektir ve dilerseniz burayı savunmak için birkaç pokemon atayabilirsiniz. Aynı şey bir Gym’i kontrol altına almaya çalışırkende geçerlidir.

Takımınıza ait bir Gym’in lideri olmak isterseniz Gym’in lideri ile ve Gym’de ki diğer eğitmenler ile dövüşebilirsiniz. Prestige seviyesi daha fazla eğitmen alımına izin verdiğinde Gym’in yeni lideri siz olursunuz. Eğer Gym farklı bir renkteyse burada sizi biraz daha farklı bir pokemon Battle bekliyor demektir. Zira burada yapılan savaşlarda 6 adete kadar farklı pokemon kullanabilirsiniz.

Pokemon GO’da Gym Nedir-2

Pokemon GO’da GYM’ler liderlerinin arkasında kaç tane eğitmen olduğuna göre farklılık gösterir. Rakip bir Gym’i ele geçirmek için içerisindeki her bir eğitmeni yenmeli ve son olaraksa liderlerini yere sermelisiniz. İçerideki oyuncuları bir kez yenmek her zaman Gym’i ele geçirmek için yeterli olmaz. Onun yerine Prestige puanı 0’a inene kadar savaş kazanmaya devam etmeniz gerekir.

DEV Pokemon GO Rehberi

Prestige puanı bu noktaya geldiğinde Gym gri renge döner ve bu andan itibaren artık Gym’i kendi kontrolünüz altına almaya başlayabilirsiniz.  Pokemon GO’nun önemli bir oyun mekaniği Gym’leri bu yazımızda ele aldık. Gym’ler hakkında bilmeniz gereken her şey bunlardan ibaret.” Pokemon GO’da Gym Nedir? ”  sorusuna detaylıca yanıt verebilmişizdir diye umuyoruz.

 

Pokemon GO’da GYM Nedir başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.