Pokemon Go “GPS Signal Not Found” Hatası ve Çözümü

Pokemon GO oyuncularının en çok karşılaştığı hatalardan biri de oyuna girdiğimiz esnada beliren Pokemon Go GPS Signal Not Found hatasıdır. Pokemon Go “GPS Signal Not Found” Hatası ve Çözümü yazımızda bulabilirsiniz.

Pokemon Go “GPS Signal Not Found” Hatası ve Çözümü

Bu hatayı alıyor olmanızın nedeni kullandığınız mobil cihazınızın GPS’inin kapalı olması veya GPS’in önceliğinin ayarlanmamış olmasıdır. Pokemon GO oyunu GPS servisi aracılığıyla oynandığı için oyunda etkin şekilde var olmak için bu hatadan kurtulmanız ve GPS servisinize ayar çekmeniz şart. Aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyerek Pokemon GO GPS Signal Not Found hatasına çözüm getirebilirsiniz.

1- GPS Servisinizi Açın – (iPhone için)

iPhone veya iPad cihazlarınızdan Pokemon GO’yu oynamak için cihazınızın GPS konum verisini açmanız ve Pokemon GO oyununa özel izin tanımlamanız gerekiyor. Bu şekilde GPS Signal Not Found hatasından da kurtulabiliyoruz. GPS’inizi ayarlamak için;

 • Cihazınızın Ayarlar menüsü girin ve alt kısımda cihazınızda yüklü olan uygulamalar arasından Pokemon GO seçeneğini bulup, dokunun.
 • Pokemon GO’ya giriş yaptıktan sonra en üst sekmede yer alan Konum sekmesine tıklayın ve “Her Zaman” seçeneğine dokunun.
 • Şimdi tekrardan Pokemon GO’ya giriş yapın.

2- GPS Servisini ve Modunu Ayarlayın (Android için)

Öncelikle Android cihazınızın kontrol merkezinden (ekranın üstünden çekerek ulaştığınız menü) konum servislerinizin açık olduğundan emin olun. Konum servisleri bu menüde bazen Konum bazense GPS adıyla yer alabilir. GPS’inizin açık olduğundan eminseniz şimdi;

 • Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra Konum menüsüne girin.
 • En üst kısımda yer alan Mod seçeneğine tıklayın ve “Yüksek Doğruluk ayarını seçin.
 • Şimdi tekrardan Pokemon GO’ya giriş yapın.

3-Sahte Konumu Kapatın (2. Adım işe yaramayan Android Kullanıcıları için Alternatif Yöntem)

Eğer 2. yolu denediyseniz ve Android cihazınızda hala Pokemon GO “GPS Signal Not Found” hatası veriyorsa;

 • Cihazınızdan Ayarlar menüsüne giriş yapıp Hakkında sekmesine geçiş yapın.
 • Bu menüde gördüğünüz “Yapı Numarası” seçeneğinin üzerine 5 kere dokunun bu işlem sayesinde geliştirici menüsü aktif olacaktır.
 • Geliştirici modunu aktif ettikten sonra cihazınızın tekrardan Ayarlar menüsüne giriş yapın ve “Geliştirici Seçenekleri” sekmesine girin.
 • Burada yer alan “Sahte Konumlara İzin Ver” seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Şimdi tekrardan Pokemon GO’ya giriş yapın.

3 farklı çözüm yolunu uygulamış olmanız karşın hala GPS Signal not Found hatasını alıyorsanız sorun cihazınızla alakalı olabilir. Bu nedenle Pokemon GO’nun güncellemelerle cihazınıza uyumlu hale gelmesini ve özellikle Google Play Store’da resmi olarak yer alacak sürümünü beklemelisiniz.

Başka Yerde aramayın: Dev Pokemon GO Rehberi

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.