Pokemon GO 21 Süper İpucu

Pokemon Go oynamak için bilmeniz gereken bazı ipuçları var. Bu konumuzda Pokemon GO 21 Süper İpucu nu paylaşacağız.

Pokemon GO 21 Süper İpucu

Pokemon GO 21 Süper İpucu1

1. Daha fazla PokéStop bulmak için parkları ziyaret edin.

Daha fazla Pokemon bulmak için nüfusun yoğun olduğu yerleri gezmeniz gerekiyor. Büyükşehirler bu konuda çok şanslı. Ama nerede yaşarsanız yaşayıni yeşil alanlari parklar, hazuların bulunduğu yerler pokemon bulmak için ideal yerler. Değişik alanlarda farklı türlerde pokemon bulabilirsiniz. Tecrübelere göre PokeStoplar daha fazla pokemon yumurtlamaya teşvik ediyor. Özellikle de yem verirseniz.

2. Çiftleri avlayın.

Bir pokemon ortaya çıktığı zaman, o alandaki herkes için de ortaya çıkmış oluyor. Çiftler veya gruplar halinde pokemon avlamak eğlenceli olduğu kadar da  Kadabraları saklandıkları yerden çıkarmak için de oldukça faydalıdır.

3.Geceleri avlayın (Güvenliği ihmal etmeyin)

Öncelikle hangi ülkede yaşadığınızı unutmayın. Sokakların hırsızlar ve eşkiyalarla dolu olduğunu unutmayın. Geceleri çiftler veya küçük gruplar halinde Pokemon avlayabilirsiniz.  Arabaların yanında ve iyi aydınlatılmış alanlarda arayın.

4. Pokémon ortaya çıkarmak için radarınızı kullanın.

Oyundaki ring sizin kişisel radarınızdır. Pokestop veya Gym noktasına ne kadar uzak olduğunuzu gösterir. Aynı zamanda zero-footrint Pokemon’u da ortaya çıkarır.

Bir Pokemonu sıfır adıma kadar takip ederseniz, Pokemon yakınlarda demektir. Biraz orada kalın, radarınız onu ortaya çıkaracaktır. Aşırı efor sarfetmemeniz için radarınızı etkin kullanmalısınız. Yoksa ortada koşup durursunuz.

 

Pokemon GO 21 Süper İpucu4

5. Sarı halka varsa yüksek CP’li bir pokemon bulduğunuz anlamına gelir.

CP yani Combat Power -anlamı Dövüş Gücü- olarak belirtiliyor. CP ne kadar yüksekse pokemon o kadar güçlü demektir. Yüksek CP’ye sahip pokemonları yakalamak da daha zordur. Bu pokemonlar çok sayıda poke topu harcamanıza sebep olabilir.

6.Seviyeniz yükseldikçe Razz Berries ve Ultra veya Master poke topları ile şansınızı yükseltin.

Seviyeniz belirli bir seviyeye gelince bu malzemeler de Pokestoplar’da belirmeye başlayacak. Razz Berries’i karşınızdaki pokemona yedirerek onu daha kolay yakalayabilirsiniz. Yüksek seviye olan Ultra veya Master poke topları da pokemonun kaçma şansını çok düşürür.

7. Hareket eden yaprakların yakınında Pokemon ortaya çıkabilir.

Sallanan yapraklar orada pokemon olduğunu mu gösterir? Bu yapraklar Pokemon ortaya çıkma noktalarını gösteriyor. O çevrede yeterince uzun kalırsanız, radarda görünmeyen bir yaratığın ortaya çıkmasına tanık olabilirsiniz. Garanti birşey yok tabi.

8. Kısa sürede çok Pokemon yakalamak için parkları gezin.

Sebebi ne olursa olsun, Pokemonlar parklarda ortaya çıkmaya bayılıyorlar. Özellikle de park PokeStop noktasına yakınsa.

Mesela bir su pokemonu bulmak istiyorsanız deniz, göl, dere kenarı gibi yerler daha uygun olacaktır. Dark-type pokemon arıyorsanız geceleri çıkmanız daha faydalı. Tabii ki su pokemonunu dağda da bulabilirsiniz ama su kenarında bulma ihtimaliniz daha fazla.

Pokemon GO 21 Süper İpucu8

9. Pokémon yakaladığın zaman,  AR’ ı kapat

Kahve makinanızın yanında Pikachu yumurtası görmek güzel ama AR (Artırılmış gerçeklik) yaratık yakalamanızı zorlaştırır. Pilinizi sömürür.

Pokemon avlama ekranının sağ üst köşesinde AR (Augmented Reality) butonu var. Bu butona basarak kamerayı kapatabilirsiniz. Bazı ortamlarda kameranın açık olması kafa karıştırabiliyor veya çevreden garip bakışlara sebep olabiliyor.

10. Incense kullanın.

Her oyuncunun, envanterinde iki adet incense vardır. Kullanıldığında etrafınızda vahşi pokemon belirmesi ihtimali 30 dakika için artar. Bu sayede daha fazla pokemonu Pokedex’e ekleyebilirsiniz. Özellikle incense’i Pokestop gibi pokemonun bol olduğu yerlerde kullanırsanız daha fazla pokemon yakalayabilirsiniz.

11. Incense kalmadıysa para da harcamak istemiyorsanız merkezdeki bir Pokestop’a gidin

Dükkanda bulunan Lure Module isimli malzeme de Incense gibi çalışıyor ama bu sadece Pokestoplar’da ve herkes için işe yarıyor. Lure Module’ü kullandığınızda bir anda etrafınız pokemon dolabilir.

12. Poke toplarınızı harcamadan pokemon yakalamaya çalışın.

Elinizden geldiğince Poke toplarını harcamamaya çalışın. Sonra lazım olacak size. Pokemonu yakalamak için, poke topuna uzun süre basın. Pokemon üstünde yeşil bir halka belirir. O halka ne kadar küçükken topu fırlatırsanız o kadar iyi. XP adı verilen ek puanlar alırsınız.

Nice 10XP bonus

Great 50XP bonus

Excellent 100XP bonus

Curveball 10XP bonus – falsolu top

13. Boşa attığınız topu geri alabilirsiniz.

Bu hile her zaman çalışmıyor. Çalışma ihtimali %50 diyebiliriz. Diyelim ki topu Pokemon’un uzağına attınız. Topu tutarak tekrar koleksiyonunuza eklemeyi deneyin. Bazen oluyor.

14. Oyun donarsa yeniden başlatın.

Oyun geliştiricisi olan Niantic’in sunucuları aşırı yükleniyor. Bu yüzdeni tam pokemon yakalayacağınız zaman oyun donabiliyor.  Panik yapmayın. Oyunu kapatarak yeniden açın.

15. Pokemon’u sabah veya akşam saatlerinde oynayın.

Öğlen saatleri ve öğleden sonraları oyunun en meşgul saatleri. Akşamleyin veya sabahın erken saatleri hem havaların daha serin olması açısından hem de sunucuların daha rahat olması açısından daha iyi. Bu şekilde donma, server kopması gibi hataları da en aza indirebilirsiniz.

As much fun as it is to play at lunchtime, the afternoon hours are often some of the busiest times for the game. If you can play later in the evening or early in the morning, you’ll have a much more enjoyable time exploring the world.

16. PokéStop noktalarını Ingress ile bulabilirsiniz.

Ingress PokéStop noktalarını ve GYM’leri gösteriyor. Böylece avlanma çabalarınızı en aza indirebilirsiniz.

17. Restoranlarda veya kafelerde yem atın.

Eğer tembel bir Pokemon avcısı iseniz, gittiğiniz, zaman geçirdiğiniz yerlere yem atın ve bekleyin. Genelde 3-5 dakika içinde yem attığınız yerde Pokemon yumurtası ortaya çıkar.

18. Stardust ve Candy için aceleci olmayın.

Genelde Pokemon Go’ya başlayanlar, Pokemon yakalamak için çok acele davranıyorlar. Çok aceleci olmayın. Level atlamanız için, çok sayıda yüksek CP’li yaratığa ihtiyacınız var.

Elinizde 10 tane Pidgey var ama siz bir tanesinin evrimleşmesini tercih edin. En çok CP’ye sahip olan Pidgey’i elinizde tutun ve diğer Pidgeyler’i profesöre transfer edin. Profesör de size o pokemona özel candy verecek. Siz de bu sayede pokemonunuzu evrimleştirin.

19. Yüksek seviyeli yaratık geliştirmeyi tercih edin.

Pokemon’a power boosting yaparken, bir CP halkasında onların porrtrelerini göreceksiniz. Daha yüksek seviyelere ulaşmak için CP si yüksek yaratıklar geliştirmeye bakın.

20. Bulduğunuz yumurtaları kuluçka makinesine koyun

Çantanızda bir tane kuluçka makinesi (Incubator) var. Yumurtalarınızı makineye koyun ve yürümeye başlayın. Her yumurtanın çatlama mesafesi ayrı. Bazıları 2 km. yürüdüğünüzde çatlarken bazıları 10 km. yürüdüğünüzde çatlar. Ama 10 km. yürümenize ihtiyaç duyan yumurtadan daha nadir bir pokemon çıkar.

21. Ölen ya da yaralanan pokemona ne olacak?

Pokemonlar aslında yok olmuyorlar. 0 HP olan polemonları canlandırmak için Pokestolardan Revive kristali alabilirsiniz. Canı daha yüksekse Potion kullanabilirsiniz.

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.