Picasa’nın Yerine Kullanılabilecek 11 Alternatif Fotoğraf Servisi

Picasa'nın Yerine Kullanılabilecek 11 Alternatif Fotoğraf Servisi

Google’ın ilk olarak yaklaşık 14 yıl önce kullanıma sunduğu ücretsiz fotoğraf uygulaması Picasa‘nın yavaş yavaş sonuna gelirken, sizleri mağdur etmemek için bu blog yazımızda Picasa’ya alternatif olarak kullanabileceğiniz uygulamaları listeledik.

1 Mayıs 2016 tarihinde fişi çekilmesi beklenen Picasa servisi, artık kullanıcılar tarafından rahatlıkla ulaşılabilen bir uygulama olamayacak. Picasa’nın yerine kullanabileceğiniz uygulamaları ise aşağıda listeledik.

1) Google Photos

Google Photos

Google’ın kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet veren fotoğraflar uygulaması mobil ve masaüstü olmak üzere tüm cihazlardan kullanılabiliyor.

Çevrimiçi olmasından dolayı hızlı bir şekilde fotoğraflarınızı Google bulutlarına yükleyebiliyor ve istediğiniz süre boyunca saklayabiliyorsunuz. Fakat Picasa’ya oranla fotoğraflarınızı ayrıntılı olarak düzenleyemiyorsunuz. Google Photos ile fotoğraflarınıza efekt verebilir ve onları küçültebilirsiniz. Ama ne yazık ki daha fazlasını yapamıyorsunuz.(Bakınız : Google Fotoğraflar Nedir? Nasıl Kullanılır?)

2) Flickr

Flickr

Sadece fotoğraflara özel bir sosyal medya sitesi olarak nitelendirebileceğimiz Flickr, dünya üzerinden milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Flicr’a yüklediğiniz fotoğraflarınıza düzenleme araçları sayesinde ufak rötuşlar yapabilirsiniz. Flickr fotoğraf paylaşmak için oldukça tercih edilen bir platform.

3) PictureLife

PictureLife

Bu uygulama sayesinde de yine fotoğraflarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde depolayabiliyorsunuz. PictureLife çok fazla olmasa da fotoğraf düzenleme konusunda kullanıcılarına kolay kullanıma sahip düzenleme araçları sunuyor. Yalnız depolama alanınızı arttırmak için biraz para harcamak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü bu servis standart kullanıcıları için sınırlı miktarda depolama alanı sunuyor. (Fotoğraf Makinesi Almanın 5 Püf Noktası)

4) Dropbox

Dropbox

Depolama servisleri arasında en ön plana çıkan Dropbox, milyonlarca kullanıcı tarafından sorunsuz olarak yıllardır hizmet vermekte. Sadece fotoğraf değil istediğiniz her türlü dosyayı saklamaya yarayan Dropbox’u iyi bir hizmet almak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Ücretsiz hesap bölümü sayesinde fotoğraflarınızı filtreleyebilir ve onları istediğiniz klasöre taşıyabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim Dropbox’ta standart kullanıcıları için sınırlı miktarda fotoğraf yükleme limitine izin veriyor.(Bakınız: Dropbox nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?)

İlk 4 madde internet tarayıcınız üzerinden kullanabileceğiniz fotoğraf yükleme ve düzenleme servislerine aitti. Hadi şimdi masaüstü sürümleri ile daha detaylı bir kullanım imkanı sunan diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarını inceleyelim.

5) PhotoScape

PhotoScape

Bu fotoğraf düzenleme uygulaması bence Picasa ile yarışır bir şekilde tasarlanmış. Fotoğraflar üzerinde yapmak istediğiniz tüm değişiklikleri hayal gücünüzün imkan verdiği oranda PhotoScape ile yapabiliyorsunuz. Ücretsiz olmasının dışında sürekli güncelleniyor olması da bu uygulamalıyı çok indirilenler listesinde üst sıralara taşıyor. En azından Picasa alternatifi uygulamalar arıyorsanız PhotoScape’i denemenizde fayda var.

Kaynak: Tam İndir Blog (Uğur Sağlam)

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir