Diskinizdeki Aynı Dosyaları Silme

Diskinizdeki Aynı Dosyaları Silme işlemini nasıl yapacaksınız? Bilgisayarınızın hafızasındaki aynı dosyaları tespit edip silme programları. Sabit disklerin depolama kapasiteleri son yıllarda TB boyutlarına ulaştı. Sabit disk üreticileri sistemde birincil diskin yanında ek depolama için kullanılması amaçlanan düşük güç tüketimli ve daha sessiz çalışan modeller de geliştirdi.

Diskinizdeki Aynı Dosyaları Silme

Disklerimizde çeşitli doküman, fotoğraf, video, müzik ve filmlerimizi depoluyoruz. Özellikle arkadaşlarınızla dosya paylaşımı yapıyor ve çeşitli kaynaklardan sürekli dosya indiriyorsanız sisteminizde bazı dosyaların birden fazla kopyası bulunuyor olabilir. Sisteminizdeki aynı dosyaları tespit ederek silmek için aşağıda tanıttığımız yazılımları kullanabilir ve sabit diskinizde GB’larca boş depolama alanı açabilirsiniz.

dupeGuru – Dosya Silme Programı

dupeGuru diskinizdeki aynı dosyaları silmek için faydalanabileceğiniz, kullanımı oldukça kolay olan bir yazılım. Program diskinizdeki dosyaların adları ve içeriklerini kontrol ederek aynı dosyaları tespit ediyor. Özel algoritması ile dosyaların adları farklı olsa da aynı içeriğe sahip olanları tespit edebiliyor. Yazılım ile tarama yapmak için bir dizin seçmeniz ve “Scan” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. İşlem tamamlandığında birden fazla kopyası olan dosyaları seçerek silebilirsiniz. dupeGuru Windows işletim sistemlerinin yanı sıra Mac ve Linux platformlarında da kullanılabiliyor.

dupeGuru İndirme Linki
https://www.hardcoded.net/dupeguru/

Easy Duplicate Music Files Finder – Yinelenen Müzik Dosyalarını Bulucu

Easy Duplicate Music Files Finder, adından da anlaşılabileceği gibi müzik dosyalarına odaklanan bir yazılım. Diskteki MP3 dosyalarının adlarının yanı sıra etiket bilgilerini de kontrol ediyor. Çeşitli kaynaklardan sürekli müzik indiriyor ve müzik CD’lerinizi rip’leyerek sabit diskinize aktarıyorsanız yazılım ile sisteminizde tarama yapmanızı öneriyoruz. Programın farklı kalite seçenekleriyle kodlanmış aynı müzikleri tespit edebilmesi için “Options” butonuna tıklayın ve “Use Tag Information instead of file name if it exists” seçeneğini etkinleştirin.

Easy Duplicate Music Files Finder İndirme Linki
http://www.easyduplicatefinder.com/mp3-duplicate-finder.html

Duplicate Cleaner – Aynı Dosyaları Temizleme

Duplicate Cleaner, işlevsel seçeneklerle donatılmış bir yazılım olarak göze çarpıyor. Ücretsiz sürümünde bazı özellikler kırpılmış olsa da sabit diskinizdeki aynı dosyaları bulmak ve silmek için kullanabileceğiniz başarılı bir seçenek olduğunu belirtelim. Yazılım bünyesindeki seçim asistanı ile belirli klasörlerde hızlı şekilde tarama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Diskinizde birden fazla kopyası bulunan görseller ve müzik dosyalarını tespit etmek için özelleştirilmiş arama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Duplicate Cleaner İndirme Linki
http://www.digitalvolcano.co.uk/duplicatecleaner.html

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir