PhotoScape ile Neler Yapılır?

PhotoScape ile Neler Yapılır

PhotoScape, fotoğraf düzenlemek isteyip çok fazla teknik konularla uğraşmak istemeyenlerin bir numaralı yardımcısıdır. Ücretsiz olarak indirilebilmesinden ve çok kolay kullanılabilmesinden dolayı dünya üzerinden milyonlarca kullanıcı PhotoScape’i tercih ediyor..

İnternet servislerini kullanarak veya bilgisayarınıza çeşitli programlar indirerek fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Tabii fotoğraflarınıza yapmak istediğiniz işlemin zorluğa göre programlar farklılık gösteriyor. Özellikle sosyal medyada çok popüler olan çeşitli efektlerini yapmak için tek çare olarak Photoshop programını kullanmanıza gerek yok. Çünkü Photoshop programı hem ücretli hem de ciddi anlamda teknik bilgi istiyor. Eğer çok fazla bir bilginiz yoksa Photoshop kullanarak fotoğrafınızı vezir etmek yerine rezil edebilirsiniz.(Bakınız : Picasa’nın Yerine Kullanılabilecek 11 Alternatif Fotoğraf Servisi)

Photoshop’a alternatif olarak en çok tercih edilen PhotoScape’i sizin de neden tercih etmeniz gerektiğini aşağıda listeliyoruz.

PhotoScape ile neler yapılır?

1) Çok Basit Düzenlemeleri Rahatlıkla Yapabilirsiniz

PhotoScape düzenleme

PhotoScape’i kullanarak resim kırpma, boyutlandırma ve süslendirme gibi çok basit işlemleri hiç uğraşmadan yapabilirsiniz. Üstelik fotoğrafınızın çözünürlüğü bozulmadan.(Bakınız: Fotoğrafta Çözünürlük Nedir?)

2) Toplu Olarak Fotoğraflarınızı Düzenleyebilirsiniz

PhotoScape Toplu Olarak Fotoğraf

Ücretsiz resim düzenleme uygulaması PhotoScape, aynı işlemin yapılacağı birçok fotoğrafı tek bir hamle ile düzenleyebilir. Mesela 4 tane fotoğrafınızı aynı anda yeniden boyutlandırabilirsiniz.

3) Baskı İşlemlerini Zorlanmadan Yapılabiliyor

Düzenlediğiniz fotoğrafınızı kağıt üzerine yazdırmak isteyebilirsiniz. Tabi internetten indirdiğiniz bir fotoğrafı olduğu gibi yazdıramayacağınız için burada da yardımcınız PhotoScape olacaktır. Çünkü bu program çeşitli yazdırma seçenekleri sayesinde fotoğrafınızı baskıya hazır hale getiriyor.

4) Fotoğraf Kolajları Yapın

Fotoğraf Kolaj

PhotoScape’i kullanarak takipçilerinizin çok hoşuna gidecek kolajlar hazırlayabilirsiniz. Çeşitli şablonlar sayesinde istediğiniz kadar fotoğrafı istediğiniz ölçülere getirme imkanınız var. Tabii PhotoScape bu işlemde de hızını konuşturmaya devam ediyor.

5) En Önemlisi GIF Yapabiliyorsunuz

PhotoScape’in en sevilen özelliklerinden birisi de GIF hazırlayabilme yeteneği. Elinizde bulunan fotoğrafları düzenli bir sıraya koyarak PhotoScape üzerinden GIF hazırlayabilirsiniz. Üstelik hazırlamak istediğiniz GIF’in geçiş hızını ve kaydırma animasyonunu da seçebiliyorsunuz.

6) Fotoğraf Sıkıştırma Özelliği

PhotoScape, fotoğraf makinenizden direkt olarak bilgisayarınıza yüklediğiniz görselleri sıkıştırma yeteneğine sahip. Bu sayede arşivinizde saklamak istediğiniz dosyalar daha az miktarda yer kaplayacak. Bu özellik ne diye merak edenler uygulamanın başlangıç bölümünde yer alan RAW dönüştürücüsünü deneyebilir.

7) Ekran Görüntüsü de Alabiliyor

Bu ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulaması istediğiniz boyutlarda ekran görüntüsünü de kaydedebiliyor. İnternette gezinirken veya bir program içerisinde çalışmalarınıza devam ederken PhotoScape’i kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

8) Kolay Dosya Bulucusu

Programın hemen sol tarafında yer alan pencere sayesinde veya özel menüsü sayesinde düzenlemek istediğiniz görseli bilgisayarınızdan hemen bulabilirsiniz.

9) Fotoğraf Birleştirme Özelliği

PhotoScape kullanarak birçok fotoğrafı aynı anda birleştirebilirsiniz. Dilerseniz alt alta dilerseniz de yan yana.

10) En Önemlisi Ücretsiz!

Evet yanlış duymadınız. Bu kadar gelişmiş özelliklere sahip olan bir fotoğraf düzenleme uygulaması ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. Hemen aşağıda bulunan linki kullanarak PhotoScape’i indirebilirsiniz.

PhotoScape İndir

Kaynak: Tam İndir Blog (Uğur Sağlam)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.