Nasıl Pokemon Dövüştürülür?

Oyun daha yeni olduğundan ve bir başkasıyla yolda savaşma özelliği olmadığından, iki Pokemon’u bir arada savaşırken görebilme özelliği şimdilik sadece gymlerde mümkün. Bir takımda olmanız, gymlerden herhangi birine yakında bulunmanız ve yukarıda anlattığımız seçeneklerden savaşmak için olanına tıklamanız gerekiyor bir Pokemon dövüşü görebilmek için. Bunlar tamamsa basit ve kısa bir şekilde Nasıl Pokemon Dövüştürülür anlatmaya devam ediyoruz.

Nasıl Pokemon Dövüştürülür?

Seçtiğiniz Pokemon ve gymdeki rakibinizin Pokemon’u karşı karşıya geldiğinde mümkün olduğunda hızlı davranmanız önemli. Kontroller basit olsa da bunları çarçabuk halletmeniz sizin açınızdan avantajlı bir durum. Toplamda üç basit komut var savaş için: Tek tık, uzun basılı tutma ve sağa sola kaydırma. Hepsi bu kadar işte, basit değil mi? Peki bu komutlar ne işe yarıyor?

Nasıl Pokemon Dövüştürülür-2

  • Tek Tık: Pokemon’unuzun üzerine bir kere tıkladığınızda, sahip olduğu ana dövüş yeteneğini kullanıyor.
  • Uzun Süreli Basılı Tutma: Bu komut, Pokemon’unuzun sahip olduğu daha güçlü bir vuruşu rakibine yollaması için var. Yalnız bu özelliğin, ana dövüş yeteneği kadar sınırsız olma durumu yok ne yazık ki. Belli bir süre beklemeniz gerekmekte bu komutu tekrar kullanabilmeniz için.
  • Sağa/Sola Kaydırma: Bu da, rakibinizin ataklarından kaçabilmeniz için tek yol. Ekranı sağa ya da sola doğru parmağınızla kaydırdığınızda, arenada adım adım kaymaya başlıyorsunuz ve şanslıysanız rakibinizin hamlesini savuşturabiliyorsunuz.

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.