Modem Üzerindeki USB Portu Ne İşe Yarar ?

İnternet kullanabilmek için elektronik sinyalleri çeviren adaptöre modem denilmektedir. Ethernet kablosunun girdiği yer ( RJ-45 ) , telefon kablosunun girdiği port , ayrıca diğer bilgisayarlara dağıtım için portlar , usb giriş portu gibi Adsl Modem yada Router üzerinde bazı portlar mevcuttur. Modem Üzerindeki USB Portu Ne İşe Yarar ?

Günümüzde ağ teknolojilerindeki gelişmeler bize yüksek işlem kapasitesine sahip ağ cihazlarının daha uygun fiyata daha gelişmiş özelliklerle sunulmasına olanak tanıdı.Bununla birlikte gelen en yenilikçi gelişmelerden biri ağ cihazlarının üzerinde bulunan USB portları.

Çoğu kullanıcı bu portun teknik servis veya yazılım güncellemesine özel olduğunu düşünmekte ve kullanmamaktadır. Ancak bu USB slotları USB ara birimini kullanan yazıcılar ve depolama birimlerinin ağ üzerinden paylaşımına olanak tanımaktadır.( Marka modele ve yazılım versiyonuna göre cihaz çeşitleri farklılık gösterebilmektedir.)

Modem Üzerindeki USB Portu Ne İşe Yarar ?

Bu özellikleri kullanmak adına ağ cihazınızın (#modem/#router)  kontrol paneline erişip USB portunu aktif etmeniz gerekmektedir. Eğer böyle bir şık bulamıyorsanız;

  1. Cihazınızın yazılımının güncel olduğundan emin olun. Güncellemeleri kullanım kılavuzuna uygun şekilde gerçekleştirin.
  2. Cihazınız için henüz USB yazılımsal destek çıkmamış olabilir. Yakın zamanda güncelleme görünebilir.

İsteğinize göre ve cihazınızın size vereceği opsiyonlar içinde paylaşımla ilgili izinleri de aynı sayfadan ayarlayabilirsiniz.

İşte bundan sonra ağ cihazınızın ağ adının hemen alt dizinine depolama aygıtınızın adıyla dizin açılıyor. Bu adresten ister bilgisayarınızdan ister ağa bağlı diğer cihazlardan verilerinize erişebilirsiniz.

Modem Üzerindeki USB Portu Ne İşe Yarar

Modem Üzerindeki USB Portu Ne İşe Yarar

 

Okuduğunuz için teşekkür ederiz! Yazı ile ilgili eleştirilerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.