Microsoft Hesabı E-Posta Adresini Değiştirme

Microsoft hesabınıza ait e-posta adresinizi artık kullanmak istemiyorsunuz ve yeni bir e-posta adresi ile değiştirmekmi istiyorsunuz ? Microsoft Hesabı E-Posta Adresini Değiştirme yazımızda bu konuyu işledik üstelik değişitrme ile  bütün bilgileriniz ve ayarlarınız silinmiyor.

Microsoft Hesabı E-Posta Adresini Değiştirme

Her Windows kullanıcısının bir adet Microsoft hesabı olmak zorundadır. Microsoft hesabı ise Microsoft servislerine erişmenizi sağlayan e-posta adresi yada telefon numarasıdır.

Kullanmakta olduğunuz hotmail, outlook gibi e-posta adresleri aslında birer Microsoft hesabıdır.

Bu kullandığınız hesap e-posta adreslerinizden birisini artık kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda hesabı silebilirsiniz ancak hesabı sildiğinizde bütün kişileriniz, abonelikleriniz, ayarlarınız, depolama alanınız vs hepsi silinir. Bütün bunların silinmesini istemiyorsanız ancak bu kullanmak istemediğiniz e-posta adresinizden kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit.

Microsoft hesabınıza bir diğer ad ekleme adımını kullanarak farklı bir e-posta hesabı ekleyebilir ve kullandığınız hesap için geçerli olan e-posta adresini bu yeni hesabınız olarak tanımlarsınız. Böylece bütün ayarlarınız ve bilgileriniz silinmeden sadece e-posta adresini değiştirmiş olursunuz. Kısacası sadece e-posta adresinizin ismini değiştirmiş oluyorsunuz. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

E-Posta Adresini Değiştirme

Öncelikle Microsoft hesabınızın diğer adlarını yönetin sayfasında oturum açın. Oturum açtığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek.

Microsoft Hesabı E-Posta Adresini Değiştirme

Yukarıdaki sayfada oturum açtığınız e-posta hesabının hemen altında “E-posta ekle” linki bulunuyor. Bu linke tıklayın ve yeni e-posta eklemek için aşağıdaki sayfaya gelin.

Microsoft Hesabı E-Posta Adresini Değiştirme

Şimdi bu sayfada önceki e-posta hesabınızın yerine kullanacağınız e-posta hesabını eleyeceksiniz. Bu sayfada karşımıza iki seçenek geliyor. Bunlar;

  • “Yeni bir e-posta adresi oluşturup bunu diğer ad olarak ekleyin”
  • “Microsoft hesabı diğer adı olarak var olan bir e-posta adresini ekleyin”

Bu iki seçenekten hangisini istiyorsanız tercih edin ve e-posta adresinizi ekleyerek tamamlayın.  Şimdi diğer ad eklendikten sonra bir önceki sayfaya tekrar gelin ve bu sayfada bu defa eklemiş olduğunuz e-posta adresinizi de göreceksiniz. Bu sayfada bundan böyle kullanmak istemediğiniz e-posta adresinizin hemen yanında yer alan “Kaldır”  linkine tıklayın ve kaldırın. Yada yeni eklediğiniz e-posta adresinin yanında yer alan “Birincil yap” seçeneğine tıklayın. Artık bu hesabınıza ait e-posta adresiniz yeni eklediğiniz adres olmuş olacak.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Denizhan dedi ki:

    Çok sevindim ve memnun oldum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.