iPhone’da VPN Nasıl Kaldırılır?

Birçok VPN servisi oldukça karmaşık yapılarına karşın iPhone‘da bir profil oluşturmak istediğinizde bunu oldukça kolay bir şekilde yerine getirebilir. Ancak bir VPN servisini artık kullanmak istemediğinizde yalnızca onun uygulamasını silmek her zaman yeterli olmayacaktır. Kurulum sırasında sistem ayarlarına yüklenen profili de kaldırmanız gerekebilir. Şimdi iPhone’da VPN Nasıl Kaldırılır görelim.

VPN’leri kaldırmak için, telefonunuza veya bilgisayarınıza kurduğunuz VPN uygulamalarınızı OFF konumuna getirip pasifize edebileceğiniz gibi tamamen cihazınızdan da kaldırabilirsiniz. Hedef siteye erişim sorunu yaşamadığınız sürece bu uygulamaları tercih etmeyin; sonuçta hem internetinizin hızı daha düşük olacaktır hem de telefonların şarj ömrü de daha hızlı azalacaktır.

iPhone’da VPN Nasıl Kaldırılır?

1- iPhone ana ekranından Ayarlar uygulamasına dokunarak açılan ekrandan aşağı kaydırıp Genel sekmesini bulun.

iPhone’da VPN Nasıl Kaldırılır1

2- Ardından sayfanın biraz altına inerek üstünde VPN seçeneğinin yer aldığı Profil başlığını bulacaksınız. Profil‘e dokunarak devam edin.

iPhone’da VPN Nasıl Kaldırılır2

3- Sonraki ekranda karşınızda sisteme yüklediğiniz tüm VPN’lerin bir listesi yer bulunacak. Silmek istediğiniz VPN’e dokunarak detaylarını görüntüleyin.

iPhone’da VPN Nasıl Kaldırılır3

4- VPN bilgilerinin görüntülendiği bu ekrandan Profili Sil butonuna dokunarak çıkan uyarı ekranına Sil dediğinizde işlem tamamlanmış olacak. Yani VPN servisi sisteminizden tamamen temizlenecek.

Hepsi bu kadar. Siz de bu adımları takip ederek kolay bir şekilde herhangi bir VPN hizmetini iPhone ya da iPad‘inizden tamamen kaldırabilirsiniz. Unutmayın, bazı VPN uygulamaları bunu sizin için kendileri halleder. Yani sadece uygulamayı kaldırmanız yeterli olur.

iPhone’da VPN Nasıl Kaldırılır? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.