iPhone’da Tıbbi Kimlik Nasıl Oluşturulur?

Tıbbi kimlik, sizin sağlık bilgilerinizi girdiğiniz bir ortam.Sağlık uygulaması içinde bulunan bu uygulamaya boyunuzu kilonuzu kullandığınız ilaçlardan tutun, sağlık sorunlarınıza kadar her şeyi girebiliyorsunuz. İşin güzel yanı ise kilitli ekranda göster dediğiniz zaman tıbbi bilgileriniz başkaları tarafından görülebiliyor. Peki iPhone’da Tıbbi Kimlik Nasıl Oluşturulur?

Akıllı saat, kan ölçer, egzersiz bilekliği hatta ekstra cihazlar sayesinde vücut ısınızdan, kalp ritminize, yaktığınız kaloriye kadar birçok verinizi ölçüp değerlendiren bu uygulama sadece bir telefon ile sağlık hayatınızı yanı başınıza getiriyor.

Tıbbi Kimlik adında pek az bilinen ancak yeri geldiğinde hayat kurtarabilen bu özellik ile kişinin bilinçsiz bulunduğu bir durumda ona müdahele etmek isteyen birinin ya da sağlık ekiplerinin kolayca görüntüleyebildiği bir alan ile kan grubunuzdan, kilonuza ve hatta ulaşmak istediğiniz en yakın kişinin telefon numarasına kadar çok sayıda önemli veri görülebiliyor.

iPhone’da Tıbbi Kimlik Nasıl Oluşturulur?

iPhone'da Tıbbi Kimlik Yaratmak1

1- Her iPhone ve iPad’de yer alan bu özelliğe cihazınızın ana ekranında yer alan Sağlık uygulamasından ulaşabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra ekranın sağ altında bulunan Tıbbi Kimlik sekmesine geçerek Tıbbi Kimlik Yarat butonunu kullanmak bu işlemin ilk adımını oluşturuyor.

2- İsim ve doğum tarihi gibi açık bilgiler bu alanda listeleniyor. Ancak istenirse bir fotoğraf da yüklenebiliyor ve en doğru müdahele için varsa hastalıklar ve alerjiler hakkında notlar düşülebiliyor. Bunun devamında alerji reaksiyonları ve bunların ilaçları ile ilgili bilgiler bırakmak mümkün.

3- Ayrıca acil durumda aranacak kişinin telefon numarasını da bu alana girebilirsiniz. Son olaraksa ağırlık ve boy gibi yararlı olabilecek değerler için ekranın en altında bir alan ayrılmış.

iPhone'da Tıbbi Kimlik Yaratmak2

Eğer istenirse tıbbi kimliğinizi telefonunuzun ana ekranından erişime açabilirsiniz. Zira telefonda bir şifre varsa müdahele etmek isteyen kişi acil durumda aranması gereken numarayı görüntüleyemez. Eğer kişi çok hassas bir durum altındaysa en doğru müdahelenin çabucak yapılması sağlanmış olur.

iPhone’un tıbbi kimlik uygulaması hakkında bilinmesi gerekenler bunlar. Eğer siz de hassas bir  kondisyona sahipseniz böyle bir özelliği devreye sokmak her zaman hayatınızı kurtarabilir.

iPhone’da Tıbbi Kimlik Nasıl Oluşturulur? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.