iPhone Safari Geçmişini Temizleme

Bu yazımızda iPhone Safari Geçmişini Temizleme,  iPad Safari Geçmişini Temizleme nasıl yapılır detaylı olarak anlatıyoruz.

iPhone, iPad veya iPod touch’ta standart tarayıcı olarak bulunan Safari, ziyaret edilen sitelerin adreslerini ve verilerini tutar. Kısaca web faaliyetlerini kaydeder.

iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından sıklıkla karşılaşılan sorunların bir tanesi de Safari üzerinden bu bilgilerin nasıl silineceğidir.

Safari’de isterseniz kolayca geçmişi ve tutulan tüm kayıtları silebilirsiniz. Bu işlem sadece gizliliği arttırmaya yardımcı olmuyor, ayrıca depolama alanını işgal eden verileri de kapsıyor.

Zamanla bu kayıt etme işlemleri güncellemeler sonrasında bazı sorunlara neden olabiliyor.Safari ile ziyaret ettiğimiz siteler olsun yada izlediğimiz videolarda safari kendiliğinde kapanabiliyor ve biraz kafası karışabiliyor.

iPhone Safari Geçmişini Temizleme

Öncelikle iPhone’unuzun ana ekranından Ayarlar > Safari menüsüne gidin.

Ekranı biraz aşağı kaydırarak Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil seçeneğine dokunun.

Seçene dokunduğunuz anda ekranın alt kısmında bir diyalog ekranı belirecek ve nelerin silineceği hakkında kısa bir bilgilendirme metni gelecektir. Silme işlemini onaylamak için kırmızı renkte yazan Tarihçeyi ve Verileri Sil seçeneğine dokunun.

Bu aşamaları takip ederek Safari’nin önbelleğini temizleyebilirsiniz. Bu ipucu teknoloji meraklıları için sıradan görünebilir ancak iPhone’da yeni olanlar için faydalı olacağını düşünüyoruz.

.:: Android Google Chrome Geçmişi Nasıl Silinir ?

.:: Google Arama Geçmişi Silme

.:: Facebook, Youtube, Google’da Arama Geçmişi Temizleme

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir