iPhone Rahatsız Etme Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

iPhone Rahatsız Etme özelliği sayesinde gelen çağrı veya uyarıların sesleri kısılır, böylelikle rahatsız edilmekten, bölünmekten kurtulursunuz.

Apple’ın iPhone modellerinde bulunan ”Rahatsız Etme özelliği ” telefonlarını kurcalayan her kullanıcı tarafından mutlaka görülmüştür.

iOS güncellemesiyle birlikte gelen ve pek çok kişi tarafından kullanılmayan daha doğrusu ne işe yaradığı bilinmediğinden incelenmeyen ”Rahatsız etme özelliği ” nedir? Nasıl kullanılır ve ayarları nasıl yapılır?

iPhone Rahatsız Etme Özelliği Nasıl Kullanılır ?

iPhone’larınıza hiçbir uygulama yüklemeden kullanabileceğiniz bu özellik sayesinde Eğer iPhone telefonunuzda Rahatsız etme modunu aktif hale getirirseniz, açtığınız bu özelik ile birlikte bütün bildirim sesleri kapanır.

Uyuduğunuzda veya dinlenme esnasında bu mod açıksa telefonunuzun sesi çıkmıyor ve hiçbir şekilde ışığı yanmıyor. Ancak iş sadece bununla sınırlı değil. En az sizin kadar akıllı olan iPhone’unuz acil ve çok önemli durumlara karşı tedbir almış ve size kişiselleştirme özelliği sunmuş.

Rahatsız Etme seçeneği, aygıtınız kilitliyken aldığınız aramaların, uyarıların ve bildirimlerin sessiz olmasını sağlar. Bu özellik için bir zaman da ayarlayabilir veya kimlerden gelen aramalara izin vereceğinizi seçebilirsiniz.

iPhone Rahatsız Etme Özelliği Nasıl Açılır?

Ayarlar menüsüne girin ve Rahatsız Etme seçeneğine tıklayın.

iPhone Rahatsız Etme Özelliği Nasıl Kullanılır

Açılan ekranda karşınıza bazı seçenekler çıkacak. Bunların ne işe yaradığını kısaca açıklıyorum.

Arayabilecekler : Bu seçeneğe tıklayarak favorilere ekleyeceğiniz belirli kimseler sizi aradığında çalma sesi çıkar. Fakat bu listede olmayanlar aradığında sessiz moda alınır ve sizi rahatsız etmez.

Yinelenen Aramalar: Bu özelliği etkinleştirdiğiniz zaman üç dakika içinde aynı kişiden gelen ikinci bir aramanın sesi kapatılmayacaktır.

iPhone Rahatsız Etme Özelliği Nasıl Kullanılır

Her Zaman: Bu seçeneği etkinleştirirseniz, rahatsız etme modu her zaman için aktif olacaktır.

Yalnız iPhone kilitliyken: Bu özelliği etkinleştirirseniz, rahatsız etme modu sadece cihaz kilitliyken aktif olacaktır.

iPhone Rahatsız Etme Özelliği ni bütün iphone telefonlarda kullanabilirsiniz. Sürekli gelen aramalardan sıkılan ve gündelik hayatında telefon’larını çok aktif olarak kullanan kullanıcılar için vazgeçilmez bir özelliktir.

iPhone’a Müzik Yükleme Nasıl Yapılır ?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.