İç Donanım Birimleri Nelerdir ?

İç Donanım Birimleri Nelerdir

Bilgisayarların teknoloji ile birleştiği ve sınırların zorlandığı bu devirde gün geçtikçe sistemler yenileniyor, değişiyor ve performansları artıyor. Ancak isimleri hep aynı kalacak gibi. Evet, bilgisayar iç donanım birimlerinden bahsediyoruz. Bilgisayarların iç donanım birimleri olmadan hiçbir sistemin çalışmayacağı gibi, entegrasyonu iyi sağlanmış bir bilgisayarın da sağlayacağı performans birbirleri ile yarışır.

İç Donanım Birimleri Nelerdir ?

1-) HER ŞEYİN BAŞI ANAKART

gaming-anakart

Anakart bilgisayarın tüm parçalarını üstünde barındıran ve bu parçalar arasındaki en önemli bağ olan birincil devre kartıdır. Anakart olmadan hiçbir sistemi çalıştıramayacağınız gibi, en iyi entegrasyonu sağlayan performans anakartlar, Chipsetler ile birlikte entegredir. Anakartların parçalar üzerindeki etkileşimleri özelliklerine göre değişmektedir.

Günümüzde anakart üreticileri olarak Intel, Gigabyte, MSI ve Asus örnekleri verilebilir. Bu firmalar yıllardır en iyisini üretmek için kıyasıya rekabet halinde yarışmaktadırlar. Ufak bir not vermekte fayda var: Anakartlar aynı Chipsetleri kullansalar bile üzerindeki donanım ve araçlar sürekli performansa dayalı çalışarak en iyisini üretmek için yarışmaktadır. Kısacası anakart bilgisayar birimlerini çekip çeviren ve tüm dağılımlarını sağlayan önemli bir elektronik parçadır.

Devamı için diğer sayfaya geçiniz–>

Kaynak: PC Hocası

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir