Google Web Geçmişi Nasıl Silinir?

Google’ın internet aktivitelerinizi takip ettiğini biliyor muydunuz? İnternet devi Google, kullanıcılarının kendi hesapları üzerinden yaptığı aramaları, girdiği siteleri Google Web Geçmişi adını verdiği sistem üzerinde kayıt altında tutuyor. Peki Google Web Geçmişi Nasıl Silinir?

Eğer Google’ın size ait olan Youtube, Google+ ve diğer Google ürünleriyle ilgili hassas veri ve bilgileri toplamasını önlemek istiyorsanız, Google İnternet Geçmişi verilerinizi silebilir ve daha sonraki zamanlarda yapabileceği kayıt işlemini durdurabilirsiniz.

Google Web Geçmişi Nasıl Silinir?

Bunun için öncelikle Google hesabımızla giriş yapıyoruz ve Google Web Geçmişi sayfasına giriyoruz. Eğer İnternet Geçmişi aktif durumdaysa size ait son aramaların ve giriş yaptığınız sitelerin listesini göreceksiniz.

Google Web Geçmişi Nasıl Silinir-1

En üstte bulunan “Tüm Web Geçmişi’ni kaldır” butonuna tıkladığınız taktirde karşınıza “Web geçmişinizin tamamını temizlemek istediğinizden emin misiniz? Web geçmişiniz aynı zamanda durdurulur.” uyarı gelecektir, “Tamam” butonuna tıklayarak Web geçmişimizi siliyoruz ve aynı zamanda daha sonra yapılacak kayıtlarıda engellemiş oluyoruz.

Google Web Geçmişi Nasıl Silinir-2

Eğer verilerinizin kaydedilmesini istiyorsanız daha sonrasında sayfanın üstünde bulunan “Devam Et” butonuna tıklayarak Google’ın size ait aramaları ve girdiğiniz siteleri kayıt altında tutmasına izin verebilirsiniz.

Google Duo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir