Facebook Paylaşımları Nasıl Kaydedilir?

Facebook’da gezinirken paylaşılan pek çok içeriği beğenebiliyoruz. Kimi zaman videoları, kimi zaman capsleri ve çok daha çeşitli içerikleri beğenebiliyoruz. Peki, beğendiğimiz içerikleri, öylece bakıp geçecek miyiz?

Tabi ki hayır! Facebook, beğendiğimiz paylaşımları kaydetmemize olanak sağlıyor. Bunu yapabilmek için ilk adımda Facebook oturumumuzu açıyoruz ve ana sayfada güzel içerikler aramaya başlıyoruz.

Kaydetme

Beğendiğimiz bir içerik bulduktan sora, paylaşımın hemen sol üst bölümünde yer alan butona tıklıyoruz. Daha sonra seçenekler arasındaki “…” içeriğini kaydet seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Paylaşımları Nasıl Kaydedilir-1

Kaydedilen Paylaşımları Görüntüleme

Beğendiğimiz paylaşımları kaydettikten sonra görüntülemek için Facebook ana sayfasına geri dönüyoruz. Daha sonra sol menüde “Kaydedilenler” seçeneğine tıklayarak kaydettiğimiz paylaşımları görebiliyoruz.

Facebook Paylaşımları Nasıl Kaydedilir-2

Kaydedilenler Menüsü

Kaydedilenler menüsünü açtığınızda basit bir panel bizleri karşılıyor. Özellikle Bağlantılar, Yerler gibi sekmelerin olması nedeniyle kullanım son derece kolaylaşıyor. Burada kaydettiğiniz içeriklere ulaşmanız son derece kolay.

Facebook Paylaşımları Nasıl Kaydedilir-3

Gördüğünüz gibi beğendiğimiz Facebook Paylaşımlarını kaydetmeniz çok kolay.  Ancak öyle her paylaşımı da kaydetmemenizi öneririz. Çünkü çok fazla kaydedilen içerik nedeniyle eski paylaşımlara ulaşmanız mümkün olmayabilir.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir