Estetik Kaygısı Olanların Tercihi: Epoksi

Epoksi seçerken ilk önce dikkat etmeniz gereken unsur kullanım amacınız olacaktır. Çünkü farklı amaçlarda kullanıldığından dolayı farklı kalınlık ve uygulama biçimleri mevcuttur. Örnek vermek gerekirse epoksi zemin yaptığınız bölgeye ağır bir yük, malzeme binecek ise asla ince epoksi zemin kaplama kullanılmamalıdır. Epoksi zemin yapacağınız tedarikçiye lütfen detaylı bilgiler veriniz mesela kaplama uygulayacağız alan dış mekan mı? İç mekan mı? Nerede kullanacaksınız?  Gibi sorulara cevap olacak şekilde anlatmalısınız.

Epoksi Zemin Kaplama Uzun Ömürlü mü?

Epoksi zemin kaplamanın kullanım nedenleri farklıdır fakat bunların başlıca nedeni beton zeminler gibi kolay bir şekilde bozulmamasıdır. Epoksi zemin direkt olarak beton üzerindeki zemine uygulanır. Böylece uzun yıllar aşınma olmadan kendini koruyabilmektedir. Epoksi zemin kaplama hakkında bilinmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de ne kadar sert bir zemine uygulanır ise bir o kadar sağlam yapıya sahip olacaktır.

Estetik Kaygısı Olanların Tercihi Epoksi

Epoksi zemin, endüstriyel alandan evlerimize kadar kullanıldığından önceki yazılarımızda bahsettik. Evlerimizde yapılan dekorasyonlarda da güvenli bir şekilde epoksi zemin kaplamanın uygulandığı sıklıkla görülmektedir. Anti-bakteriyel özelliği ve dayanıklılığının olması ile çocuk odaları için tercih edilebiliyor. Estetik kaygı konusunda da bir çok renk seçeneğini size sunarak renkli alanlar oluşturmanıza izin veriyor. Ayrıca epoksi zemin uygulanırken kolayca şekil verilebilir. Bunlara ek olarak Şeffaf epoksi zeminleri mutfaklarda kullanılarak estetik, parlak ve hijyenik mutfağa sahip olabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.