En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Android telefonlarınızda şehir içinde veya şehir dışı yolculuklarınızda kullanabileceğiniz en kullanışlı ve En İyi Android Navigasyon Uygulamaları ‘nı bir araya getirdik.

Navigasyon seyir anlamına gelen yön bulmak için kullanılan bir sistemdir. Bir yerden bir yere gitmek için en elverişli yolun belirlenmesinde kullanılmaktadır ve bulunulan yer ile varılmak istenilen yerin tespiti ile başlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu özellik hayatımızın birçok alanında kullandığımız telefonlarda da yer almaya başlamıştır. Akıllı telefonların büyük bir avantajı olan sistemin gelişimi devam etmektedir.

En İyi Android Navigasyon Uygulamaları

Navigasyon Uygulamaları hepsi de aslında tek bir özelliği sunuyor: harita ve yol tarifi. Elbette bunun dışında pek çok özellik sunan çeşit çeşit navigasyon uygulaması var. Bizde bu yazımızda En İyi Android Navigasyon Uygulamaları ‘ndan 10 tanesini derledik.

Google Maps

Navigasyon uygulamalarından bahsedip de Google‘ın harita uygulamasını listeye almamak olmaz. Google Haritalar,  dünyanın neresinde olursanız olun, en çok işinize yarayacak uygulamalardan birisidir.

Bu uygulama ile GPS veya internet bağlantınız olduğu sürece asla hiçbir yerde kaybolmazsınız. Ayrıca GPS ya da internet olmasa bile uygulama daha önceki kullanımlara dayanarak oluşturduğu ön belleği kullanır, böylece bu şekilde de haritalara ulaşabilirsiniz.

googlemaps

Yine Google Haritalar ile etrafınızdaki önemli noktaların adreslerini görebilir, buralara gitmek için yol tarifi alabilirsiniz. Ayrıca harita üzerindeki noktaları arkadaşlarınızla paylaşabilir veya kaydedebilirsiniz

Google Maps’te Daha Etkin Navigasyon Kullanmak

MapFactor

Android cihazlarınızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir diğer navigasyon uygulaması da MapFactor‘dür. Pek çok detaylı ve kapsamlı özelliğe sahip olan uygulama aynı zamanda da kullanıcı dostu arayüzüyle dikkat çekiyor.

Uygulamada, sesli ikaz ve yönlendirme sistemi, 2D ve 3D modları arasında geçiş yapabilme, gece ve gündüz modları, favorilere konum ekleme, yaya veya araba modu gibi özellikler bulunmaktadır.

mapfactor

Ayrıca uygulamanın en güzel özelliklerinden birisi de yakındaki mekanları keşfetme ve buna göre rotalar bulma özelliğidir.

Maps.Me

Navigasyon uygulamalarından bir diğeri olan Maps.Me‘de bir hayli kapsamlı ve detaylı özellikleri ile dikkat çekiyor. Uygulama ile yola çıkmadan önce gideceğiniz şehrin haritasını indirebiliyor, bu sayede internet ya da gps olmadan haritayı kullanabiliyorsunuz.

Uygulama ile ehirdeki yeme-içme mekanlarını, alış veriş merkezlerini, eğlence alanlarını, sağlık merkezlerini, ulaşım alanlarını, bankaları, benzin istasyonlarını harita üzerinden kolayca görebilme şansına da sahipsiniz.

mapsme

Bir hayli hızlı çalışan ve kullanıcı dostu arayüzüyle de dikkat çeken uygulamanın isterseniz önce deneme versiyonunu indirebilir ardından beğenirseniz pro versiyona da yükseltebilirsiniz.

Maverick

Maverick de internet bağlantısına bile ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz bir diğer çevrimdışı navigasyon hizmeti veren uygulama. Ücretsiz olarak bu uygulamayı indirip kullanma şansına sahipsiniz.

maverick

Bu uygulama, yukarıda belirttiğim gibi araba ile kullanmaktan çok farklı bir amaç için geliştirilmiş. Bu uygulamayı trafikte kullanmaktan daha çok yürüyüş, hiking ve off-road aktiviteleriniz esnasında kullanabilirsiniz.

Uygulama ile yürüyüşe ya da diğer aktivitilerinize çıkmadan önce gerekli haritaları indirebilir, böylece internetinizin çekmediği yerlerde kaybolma ihtimaline karşı önlem alabilirsiniz.

Akıllı Telefonlar için Trafik uygulamaları

En İyi Andoid Navigasyon Uygulamaları yazımızın devamı için diğer sayfamıza geçiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.